Vabariigi President võttis vastu Hamburgi linnapea
06.10.1998

President Lennart Meri võttis täna hommikul Kadriorus vastu Vaba ja Hansalinn Hamburgi Esimese linnapea Ortwin Runde.

Kohtumisel puudutati Kagu-Aasiast ja Venemaast lähtunud kriisi, millel on laiemad kui puhtfinantsilised tunnusjooned, ning avaldati head meelt selle üle, et Eesti on jäänud stabiilsesse seisu. President Meri avaldas lootust, et Saksa investeeringute osakaal jõuab Saksmaale kohase suurusjärguni. Ortwin Runde sõnul on ta saanud kinnitust, et arvamus Eestist kui Saksamaale kaugest ja võõrast maast, on alusetu.

Saksamaa ja Eesti vahelisi suhteid analüüsides avaldas Hamburgi linnapea Ortwin Runde veendumust, et kasvõi pealinna ülekolimisega Bonnist Berliini muutub paratamatult Saksamaa suhtumine Euroopa Põhja dimensiooni, mis puudutab Taani, Rootsi ja Soome kaudu ka Eestit.

President Meri sõnas, et Läänemere Põhjala Vahemerena on toiminud ühendava kultuuriruumina juba kaua. Ortwin Runde ütles, et kui veelgi sügavamale minevikku kaevata, siis leiab tänapäeva jaoks sobilikke eeskujusid juba Hansa aegadest 13.-15. sajandist.

Vabariigi President esitas Hamburgi linnapea, sotsiaaldemokraatliku partei liikme Ortwin Runde kaudu ametisse astuvale Saksamaa liidukantslerile Gerhard Schröderile prospektiivi külastada Eestit.

Kohtumisele järgnes ühine pressikonverents.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 6. oktoobril 1998