Vabariigi President kohtus põllumajandustootjate esindajatega
13.10.1998

President Lennart Meri võttis täna pärastlõunal Kadriorus vastu põllumajandustootjate keskliidu esindajad, kes edastasid ka riigipeale oma nõudmised senise põllumajanduspoliitika muutmiseks.

President ütles, et Eestis ei ole ilmselt ühtegi inimest, kellele tänavune olukord põllumajanduses oleks teadmata. Tema sõnul võimendub raske olukord põllumajanduses ka raske majandusaastaga ning ka sellega, et puudub arusaam Eesti põllumajanduse tuleviku kohta.

President oli põllumajandustootjate esindajatele tänulik Eesti ja Euroopa Liidu läbirääkimiste läbipaistvuse vajadusele tähelepanu pööramise eest, sest seni teavitatakse pigem paberite liikumisest kui sellest, mis kasu või kahju üks või teine otsus Eesti põllumeeste tulevikule tuua võib.

Samas nimetas riigipea, et vaja oleks rääkida rohkem sellest, kuidas Eesti küla peaks välja nägema 15 aasta pärast, siis kui Eesti on vastu võetud Euroopa Liitu. Seni ei ole ka tegeletud ei haridusküsimustega, integratsiooniprotsessiga ega ka eesti autorite õpikutega venekeelsetele koolidele, sest valitsus on mures eelkõige järgmise ja ülejärgmise nädala pärast. Oluline on teha kõik selleks, et meie lapsed saavad elada kindlamalt, paremini ja ka lõbusamalt, lisas riigipea.

Riigipea nimetas ka, et vaja on teha vahet põllumajandus- ja sotsiaalküsimuste lahendamisel. Ühte lehma pidavad vanamemmed peavad saama sotsiaaltoetust, 15-20 aasta pärast on see probleem iseenesest hääbunud.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 13. oktoobril 1998