Vabariigi President käis Kawe Plaza avamisel
31.10.1998

President Lennart Meri käis reede, 30. oktoobri õhtul Tallinnas Vabaduse väljakule ehitatud Kawe Plaza büroohoone avamisel. President ütles maja valmimise puhul, et haruldus ei ole see, et Tallinn on ühe maja võrra rikkamaks saanud, vaid see, et Tallinn on ühe maja võrra ka kaunimaks saanud.

Pöördudes Kawe Plaza nõukogu esimehe Karl Wellneri, maja arhitekti Henno Sillaste, maja ehitajate, rentnike poole sõnas president Meri, et ta tahaks väga, et ehitajad mõistaksid, et arhitekt on see, kes kujundades ehitust, kujundab Eesti homset päeva, eestlase nägu ja meie laste ilumeelt. Presidendi sõnul ei ole kellelegi saladus, et meile kõigile antud vabadusel on ka kiusatus meelitada halva maitse, tõusiklkkuse ja arutu rahakulutamise suunas.

Presidendi sõnul on eriti oluline, et eraettevõtlus on praegu Tallinna kesklinnas näidanud, mida eraettevõtlus võib, juhul, kui arhitektuurikunst on enda suhtes nõudlik.

President meenutas ka, et Eesti Vabariigi alguspäevil 1920-1921 võlnes riik eraettevõtlusele oma esimesed välissaatkonnad Londonis ja Berliinis, mida tolleaegne vaene Eesti riik maksis eraettevõtlusele tagasi. Ta palus ka nüüd nendele võimalustele mõelda, sest siis on Eesti selle võrra palju tugevamini jalgadega maa peal.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 31. oktoobril 1998