Vabariigi President võttis vastu Norra kuninga
31.08.1998

Kuningas Harald V ja kuninganna Sonja ning Vabariigi President ja proua Helle Meri Mustpeade majasPresident Lennart Meri ja proua Helle Meri võtsid täna hommikul Kadriorus vastu Eestisse riigivisiidile saabunud Norra kuningas Harald V ja kuninganna Sonja.

Pärast ametlikku saabumistseremooniat Kadriorus Presidendi Kantselei ees toimus Nende Majesteetide ning Vabariigi Presidendi ja proua Helle Meri kohtumine. President Meri ja proua Helle Meri andsid kuningale ja kuningannale üle Maarjamaa Risti keti ja Maarjamaa Risti I klassi ordeni ning kingituseks Lea Valteri gobelääni ''Kihnu mängud''.

Norra kuningapaar andis Eesti riigipeale ja proua Helle Merile üle Püha Olavi Suurristi ordeni ning Nende Majesteedid kinkisid president Merile ja proua Helle Merile klaasikunsti Norra Hadelandi klaasikojast.

Kuningas Harald V ja kuninganna Sonja ning Vabariigi Presidendi ja proua Helle Meri kohtumisel olid jutuks Eesti ja Norra suhted, NATO-teema, mille puhul on Norra seisukoht, et Balti riigid peavad ise otsustama oma julgeoleku tagamise viiside valiku üle. Tema Majesteet kuningas Harald ja Vabariigi President kõnelesid ka Venemaa äsjastest sündmustest, kuna Venemaa probleemid mõjutavad laiemalt rahvusvahelisi protsesse.

Kell 13 algas Kadriorus Nende Majesteetide ning Vabariigi Presidendi ja proua Helle Meri eralõuna, seejärel suundutakse tutvuma Tallinna vanalinnaga.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 31. augustil 1998