Vabariigi President kohtus Briti parlamendi Briti-Eesti sõprusrühmaga
27.02.1998

President Lennart Meri kohtus täna Westminister palees Lordide Kojas Suurbritannia parlamendi Briti-Eesti sõprusrühmaga.

Oma avakõnes rõhutas Briti parlamendi liige Lembit Öpik, et Eesti riigipea ametlik visiit Suurbritanniasse toimub väga olulisel ajal, siis kui Suurbritannia on Euroopa Liidu eesistujamaa ja Eesti alustab samal ajal liitumisläbirääkimisi Euroopa Liiduga. Õpiku sõnul loodab ta nii sõprusrühma aseesimehena kui ka esimese Briti parlamenti valitud eestlasena isiklikult, et Eesti pääseb Euroopa Liitu kiiresti. Briti-Eesti sõprusrühm teeb kõik selleks, et Eesti ja ka Läti ja Leedu kiiresti integreeruks Lääne-Euroopa institutsioonidega. Walesis elav Öpik arvas ka, Eesti ja Walesi suhted võiks senisest olla palju tihedamad.

Briti-Eesti parlamendirühma sekretär krahv Carlisle tunnustas tänasel kohtumisel Eesti vähemustepoliitikat. Tema sõnul tänavad 30 Suurbritannia alamat, kes Eestis elades moodustavad omaette vähemusrahvuserühma, Eestit vähemusrahvuste lahke, viisaka ja sõbraliku kohtlemise eest.

Eesti riigipea tänas eesti keeles kõnelenud Lembit Öpikut ja krahv Carliselt heade sõnade eest. Ta meenutas Eesti ja Briti kauaseid häid suhteid ja meenutas, et Eestis on säilinud veel nii mõndagi Vabadussõja ajal inglaste käest õpitust.

Kohtumisel Lordide Kojas osalesid ka Londonis õppivad ja töötavad eestlased.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 27. veebruaril 1998