President Meri sai kutse president Clintonilt
08.12.1997

Täna, 8. detsembri hommikul jõudis Kadriorgu Ameerika Ühendriikide presidendi William J. Clintoni kiri Eesti Vabariigi presidendile Lennart Merile, milles president Clinton kutsub president Meri Valgesse Majja, et 16. jaanuaril 1998 kirjutada alla Ühendriikide ja Eesti, Läti ja Leedu Vabariigi vahelisele partnerlushartale.

''See on ajalooline sündmus, millega mitte ainult ei kinnitata Eesti ja Ameerika rahva kestvaid sõprussidemeid, vaid luuakse ka kindel alus meie järgmise sajandi suhetele'', seisab kirjas.

''Ühtlasi tahaksin juhust kasutades avaldada Teile ja eesti rahvale tunnustust aastatepikkuse visa töö ja majanduse targa juhtimise eest, mille tulemusel on nüüd teie saavutusi ja stabiilsust tunnustanud Euroopa Liit. Eesti tõi ohvreid ning pidas lõpuni vastu, nüüd aga hakkab teenitud kasu lõikama. Imetlen ka Eesti poliitikat, mis taotleb positiivsete lepete saavutamist oma naabritega, eriti aga seda vankumatut järjekindlust, millega te hoolitsete selle eest, et kõik inimesed olenemata nende rahvusest, keelest ja usutunnistusest tunneksid end Eesti ühiskonna täisvereliste liikmetena. Soovin Teile edu kõigis Teie püüdlustes ja jään ootama taaskohtumist Teiega jaanuaris'', kirjutab president Clinton.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 8. detsembril 1997