EESTI TÄNAB
1995-2001
 

Maarjamaa Risti kett

Jacques Chirac Prantsuse Vabariigi president juuli 2001
Guido de Marco Malta Vabariigi president aprill 2001
Ferenc Màdl Ungari Vabariigi president detsember 2000
Johannes Rau Saksamaa Liitvabariigi president november 2000
Tarja Kaarina Halonen Soome Vabariigi presidendt mai 2000
Vaira Vike-Freiberga Läti Vabariigi presidendt aprill 2000
Harald V Norra kuningas august 1998
Olafur Ragnar Grimsson Islandi Vabariigi president juuni 1998
Aleksandr Kwasniewski Poola Vabariigi president aprill 1998
Algirdas Brazauskas Leedu Vabariigi president august 1997
Süleyman Demirel Türgi Vabariigi president mai 1997
Oscar Luigi Scalfaro Itaalia Vabariigi president mai 1997
Arpad Göncz Ungari Vabariigi president mai 1997
Milan Kučan Sloveenia Vabariigi president mai 1997
Guntis Ulmanis Läti Vabariigi president oktoober 1996
Vaclav Havel Tšehhi Vabariigi president mai 1996
Margrethe II Taani kuninganna november 1995
Ernesto Zedillo Ponce de Leon Mehhiko Ühendriikide president oktoober 1995
Carl XVI Gustaf Rootsi kuningas september 1995
Martti Ahtisaari Soome Vabariigi president mai 1995

Maarjamaa Risti I klassi orden

Pierre Moscovici Euroopa asjade minister juuli 2001
Jean-Jacques Subrenat Prantsuse Vabariigi suursaadik Eestis juuli 2001
Violet de Marco Malta Vabariigi presidendi abikaasa aprill 2001
Dalma Màdlné Némethy Ungari Vabariigi presidendi abikaasa detsember 2000
Wolfgang Thierse Saksamaa Liitvabariigi parlamendi president november 2000
Gerhard Schröder Saksamaa Liitvabariigi liidukantsler november 2000
Christina Rau Saksamaa Liitvabariigi presidendi abikaasa november 2000
Bartholomeos Tema Pühadus Konstantinoopoli - Uue Rooma peapiiskop ja oikumeeniline patriarh oktoober 2000
Timothy Craddock Suurbritannia ja Ühendatud Kuningriigi suursaadik Eestis aastatel 1997-2000 juuli 2000
Pentti Arajärvi Soome presidendi abikaasa mai 2000
Imants Freibergs Läti presidendi abikaasa aprill 2000
Svend Roed Nielsen Taani Kuningriigi suursaadik Eestis aastatel 1995-2000 märts 2000
Margaretha af Ugglas Rootsi välisminister 1991-1994 veebruar 2000
Roman Herzog Saksamaa president 1994-1999 veebruar 2000
Strobe Talbott Ameerika Ühendriikide asevälisminister jaanuar 2000
Roberto Martini Itaalia suursaadik Eestis aastatel 1996-1999 aprill 1999
Jacques Delors Prantsusmaa poliitik, endine Euroopa Komisjoni esimees veebruar 1999
Jacques Faure Prantsusmaa suursaadik Eestis aastatel 1994-1998 september 1998
Norra kuninganna Sonja   august 1998
Katarina Brodin Rootsi suursaadik Eestis juuni 1998
George Soros Avatud Eesti Fondi asutaja veebruar 1998
Adolf Erik Ehrnrooth Soome erukindral veebruar 1998
Roland Dumas Prantsusmaa Konstitutsioonikohtu esimees ja endine välisminister veebruar 1998
Krahv Carlisle Briti-Eesti parlamendigrupi sekretär veebruar 1998
Aleksander Trofimov Vene Föderatsiooni suursaadik Eestis 1992-1997 august 1997
Lawrence Palmer Taylor Ameerika Ühendriikide suursaadik Eestis 1995-1997 august 1997
Berndt von Staden Saksa poliitik veebruar 1997
Otto Graf Lambsdorff Saksa poliitik, Trilateraalse Komisjoni Euroopa osakonna esimees veebruar 1997
Sir Garry Johnson, kindral Rahvusvahelise Baltimaade kaitsenõustajate grupi esimees veebruar 1997
Uffe Ellemann - Jensen Taani parlamendi liige, endine välisminister veebruar 1997
Hans-Dietrich Genscher endine Saksamaa välisminister veebruar 1997
Carlo Siano Itaalia suursaadik Eestis 1991-1996 oktoober 1996
Carl Bildt Rootsi poliitik mai 1996
Jaakko Erik Kaurinkoski Soome suursaadik Eestis 1991-1996 mai 1996
Wolfgang von Stetten Saksamaa parlamendi liige veebruar 1996
George Frost Kennan Ameerika Ühendriikide diplomaat veebruar 1996
Gabriel Kaspereit Prantsuse parlamendi liige veebruar 1996
Jon Baldvin Hannibalsson Islandi parlamendi liige veebruar 1996
Otto von Habsburg-Lotringen Europarlamendi liige veebruar 1996
Gerald Rudolph Ford Ameerika Ühendriikide endine president veebruar 1996
Taani prints-abikaasa Henrik   november 1995
Taani kroonprints Frederik   november 1995
Frederic Mackarness Bennett Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriigi kodanik november 1995
Paul A. Goble Ameerika Ühendriikide politoloog oktoober 1995
Printsess Lilian Hallandi hertsoginna september 1995
Prints Bertil Hallandi hertsog september 1995
Rootsi kroonprintsess Victoria   september 1995
Rootsi kuninganna Silvia   september 1995
Lars Arne Grundberg Rootsi suursaadik Eestis 1991-1995 september 1995
Boris Meissner Saksamaa professor september 1995
Robert Frasure (postuumselt) Ameerika Ühendriikide suursaadik Eestis 1991-1994 august 1995
Henning von Wistinghausen Saksamaa suursaadik Eestis 1991-1995 august 1995
Brit Løvseth Norra suursaadik Eestis 1991-1995 august 1995
Raimo Tiilikainen Turu Merepäästeameti ülem, kommodoor mai 1995
Eeva Ahtisaari Soome Vabariigi presidendi abikaasa mai 1995

Maarjamaa Risti II klassi orden

Hubert Haenel Prantsuse Vabariigi Senati Euroopa Liidu komisjoni esimees juuli 2001
Claude Huriet Prantsuse Vabariigi Senati Prantsuse-Balti sõprusrühma esimees juuli 2001
Jacques de Larosiere Prantsuse Riigipanga nõunik juuli 2001
François Patriat Prantsuse Vabariigi riigisekretär väikeste ja keskmiste kaubandus-, käsitöö- ja tarbimis-ettevõtete alal juuli 2001
Bernard Schreiner Rahvusassamblee saadik, Prantsuse-Eesti sõprusrühma esimees juuli 2001
Jacques Valade Prantsuse Vabariigi Senati aseesimees juuli 2001
Austin Gatt Malta Vabariigi justiitsminister aprill 2001
Eric Gerada-Azzopardi Malta Vabariigi suursaadik Eestis aprill 2001
Pekka Artturi Oinonen Soome Vabariigi suursaadik Eestis aastail 1996-2001 märts 2001
Sir Leon Brittan Euroopa komisjoni end. liige, Suurbritannia veebruar 2001
Hans van den Broek EL välisasjade end. volinik, Holland veebruar 2001
Johannes Karjala ja kogu Soome peapiiskop veebruar 2001
Antti Piippo Elcoteq Networki nõukogu esimees, Soome veebruar 2001
John Vikström emeriitpeapiiskop, Soome veebruar 2001
Michael Steiner Saksa liidukantsleri kantselei osakonnajuhataja november 2000
Henrik Schmiegelow Saksamaa Liidupresidendi Kantselei osakonnajuhataja november 2000
Walter Karschies Saksamaa Liidupresidendi Kantselei osakonnajuhataja november 2000
Eberhard Diepgen Berliini linnapea november 2000
Gerhard Enver Schrömbgens Saksamaaa Liitvabariigi suursaadik Eestis november 2000
Christian Stocks Berliini Senati kõrgem ametnik november 2000
Busso von Alvensleben Saksamaa Liitvabariigi välisministeeriumi protokolliülem, suursaadik november 2000
Klaus Erich Scharioth Saksamaa Liitvabariigi välisministeeriumi poliitikaosakonna direktor november 2000
Gunter Pleuger Saksamaa Liitvabariigi välisministeeriumi riigisekretär november 2000
Wolfgang Ischinger Saksamaa Liitvabariigi välisministeeriumi riigisekretär november 2000
Harald Ringstorff Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa peaminiser november 2000
Erwin Teufel Baden-Württembergi liidumaa peaminister november 2000
Hans Peter Stihl Saksamaa Liitvabariigi Kaubandus-Tööstuskoja president november 2000
Kai Olaf Lie Norra Kuningriigi suursaadik Eestis aastatel 1995-2000 september 2000
Jakub Wolasiewicz Poola suursaadik Eestis aastatel 1994-2000 juuli 2000
Arhi Palosuo Euroopa Komisjoni Delegatsiooni juht Eesti Vabariigis aastatel 1996-2000 juuli 2000
Gerard B.H. Solomon Ameerika Ühendriikide Kongressi liige aastatel 1979-1999 juuni 2000
Andreas Meyer-Landrut Saksamaa presidendi kantselei ülem 1989-1994 veebruar 2000
Kari Lehtola Estonia õnnetuse uurimise ühiskomisjoni Soome osapoole juht 1994-1997 veebruar 1999
Edgbert Frederik Jacobs Hollandi suursaadik Eestis 1991-1993 veebruar 1999
Manfred Ortner Austria suursaadik Eestis 1992-1994 veebruar 1998
Andris Piebalgs Läti suursaadik Eestis 1995-1998 veebruar 1998
Halina Kobeckaite Leedu suursaadik Eestis 1994-1997 veebruar 1998
Jacques Huntzinger Prantsusmaa suursaadik Eestis 1991-1995 veebruar 1998
Jorma Veli Kalervo Siikala Soome haridusministeeriumi osakonnajuhataja, peakonsul veebruar 1997
Martti Jaakko Juhani Enäjärvi Soome patendi- ja registrivalitsuse peadirektor veebruar 1997
Jorge Alberto Nogueira de Lemos Godinho Portugali suursaadik Eestis 1993-1996 veebruar 1997
Bela Javorszky Ungari suursaadik Eestis 1991-1994 veebruar 1997
Carl Gustaf Ströhm Saksamaa professor november 1995
Bernd Nielsen-Stokkeby saksa ajakirjanik november 1995
R. Nicholas Burns USA kaitseministeeriumi pressiesindaja oktoober 1995
Hakan Wilkens Rootsi suursaadik, protokolliülem september 1995
Stig Strömholm Uppsala ülikooli rektor september 1995
Karl-Erik Sahlberg Rootsi õukonna kammerhärra september 1995
Thorsten Andersson Gotlandi maavanem september 1995

Maarjamaa Risti III klassi orden

Pascale Andreani Prantsuse Vabariigi välisministeeriumi Euroopa koostöö direktor juuli 2001
Maurice Blin Prantsuse Vabariigi Senati Euroopa Liidu komisjoni liige, Eesti raportöör juuli 2001
André Boyer Prantsuse Vabariigi Senati Prantsuse-Eesti sõprusrühma aseesimees juuli 2001
Claude Chirac Prantsuse Vabariigi presidendi suhtekorraldaja, pressinõunik juuli 2001
Jean-François Cirelli Prantsuse Vabariigi presidendi majandusnõunik juuli 2001
Catherine Colonna Prantsuse Vabariigi presidendi pressiesindaja juuli 2001
Frédéric Grasset Prantsuse Vabariigi välisministeeriumi protokolliülem juuli 2001
Jacques Lapouge Prantsuse Vabariigi presidendi tehniline nõunik juuli 2001
Jean-Marc de la Sabliere Prantsuse Vabariigi presidendi diplomaatiline nõunik juuli 2001
Ambrosius Oulu piiskop, metropoliit, Soome veebruar 2001
Birgitta Dahl Rootsi Riigipäeva esimees veebruar 2001
Olavi Granö maateadlane, Turu Ülikooli prof. emer. ja end. kantsler, Soome veebruar 2001
Krahv Ulrich Holstein-Holsteinborg Taani-Eesti Seltsi asutaja, Taani veebruar 2001
Aaro Korkeakivi Kaleva ajalehe tegevjuhataja, Soome veebruar 2001
Heinrich Dieter von zur Mühlen Balti Ajalookomisjoni ja Saksa Genealoogiaseltsi liige, Saksamaa veebruar 2001
Jaakko Numminen Soome haridusministeeriumi end. kantsler veebruar 2001
Juhani Perttunen Soome siseministeeriumi kantsler veebruar 2001
Rémy Robinet-Duffo Euroopa Pealinnade Tööandjate Liidu esimees, Prantsusmaa veebruar 2001
Franz Schoser Saksamaa Kaubandus-Tööstuskoja peaärijuht veebruar 2001
Henrik Svenungsson Rootsi piiskop veebruar 2001
Päiviö Tommila Helsingi Ülikooli rektor emer., ajaloolane, Viro-Säätiö asutaja, Eesti TA välisliige, Soome veebruar 2001
Jakob von Uexküll Eesti Taassünni auhinna rajaja, loodushoidja, Saksamaa veebruar 2001
Volker Fink Saksamaa Liitvabariigi valitsuse pressi- ja infoameti büroojuhataja november 2000
Barbara Tewaag Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa riigikantselei protokolliülem november 2000
Carsten Pillath Saksamaa Liitvabariigi liidukantsleri kantselei allosakonna juhataja november 2000
Christian Pauls Saksamaa Liitvabariigi välisministeeriumi allosakonna juhataja november 2000
Rolf Nikel Saksamaa Liitvabariigi liidukantsleri kantselei büroojuhataja november 2000
Norbert Baas Saksamaa Liitvabariigi välisministeeriumi büroojuhataja november 2000
Jürgen Steltzer Saksamaa Liitvabariigi välisministeeriumi aseprotokolliülem, saadik november 2000
Hubertus Rybak Saksamaa Liitvabariigi presidendi kantselei büroojuhataja november 2000
Rüdiger Freiherr von Fritsch-Seerhausen Saksamaa Liitvabariigi presidendi kantselei büroojuhataja november 2000
Andreas von Mettenheim Saksamaa Liitvabariigi presidendi kantselei büroojuhataja november 2000
Ronald Dietrich Asmus Ameerika Ühendriikide Välisministeeriumi Euroopa osakonna asejuhataja aprill 2000
Michael Arthur Branch Londoni Ülikooli professor märts 2000
François Loeb Šveitsi majandustegelane veebruar 2000
Rauni Uolevi Sylvester Lassander Eesti-Soome muusikakontaktide vahendaja veebruar 2000
Veli Olav Klami Eesti-Soome muusikakontaktide vahendaja veebruar 2000
İhsan Doğramacı Türgi õpetlane veebruar 2000
Jonh Arbuthnot Ducane Wilkinson Briti-Eesti parlamendigrupi liige veebruar 1999
Gert von Pistohlkors eesti ajaloo uurija Saksamaal veebruar 1999
Vladimir Macura eesti kultuuri vahendaja Tšehhis veebruar 1999
Kai Leonard Kaarlo Laitinen Soome-Eesti suhete korraldaja veebruar 1999
Turid Farbregd eesti kultuuri vahendaja Norras veebruar 1999
Wendelin Ettmayer Austria suursaadik Eestis 1994-1997 veebruar 1999
Timo Arjas Soome Kultuurirahastu esimees veebruar 1999
Nils Otto Taube Citrina Fondi asutaja veebruar 1998
Eva Anneli Lille eesti kultuuri vahendaja Soomes veebruar 1998
Gabor Bereczki eesti kultuuri vahendaja Ungaris veebruar 1998
Ilkka Kärppälä Soome merepiirivalve leitnant mai 1995

Maarjamaa Risti IV klassi orden

Jacky-Pierre Albert Elysée palee intendant juuli 2001
Grégoire Masnou Prantsuse Vabariigi välisministeeriumi protokolliametnik juuli 2001
José Pietroboni Prantsuse Vabariigi presidendi isiklik abi juuli 2001
Didier Paris Prantsuse Vabariigi riigisekretäri kabineti direktor juuli 2001
Sylvana de Bono Malta Vabariigi presidendi pressiesindaja aprill 2001
David Spiteri Gingel Malta Vabariigi Infotehnoloogia Kompanii asepresident aprill 2001
Roderick Sant Malta Vabariigi presidendi diplomaatiline nõuandja aprill 2001
Joseph Tonna Malta Vabariigi presidendi erasekretär aprill 2001
Antti Ahlström Soome Reservohvitseride Liidu endine esimees veebruar 2001
Knud Andersen Bornholmi maavanem, Taani veebruar 2001
Henni Ilomäki Tuglase Seltsi juhataja, Soome veebruar 2001
Esko Koivusalo Kortelini Sihtasutuse asjaajaja, Soome veebruar 2001
Seppo Kuusisto Tuglase Seltsi tegevjuhataja, Soome veebruar 2001
Jean-Luc Moreau eesti keele prof. Pariisis, Prantsusmaa veebruar 2001
Lassi Nummi Soome luuletaja ja kultuurivahendaja veebruar 2001
Olli Ojala Soome keskkonnaametnik, loomaarst veebruar 2001
János Pusztay Szombathely Ülikooli fennougristika prof., Ungari veebruar 2001
Juhani Salokannel eesti kirjanduse tõlkija, Soome veebruar 2001
Walter Zapp leiutaja, Šveits veebruar 2001
Tuomo Tuomi Soome keeleteadlane, kultuurivahendaja veebruar 2001
Urpo Vento Soome Kirjanduse Seltsi end. esimees, kultuurivahendaja veebruar 2001
Kalevi Wiik Turu Ülikooli keeleteaduse prof., Soome veebruar 2001
Wolf Schockel valitsuse pressi- ja infoameti referent, Saksamaa november 2000
Sabine Loepe parlamendi referent, Saksamaa november 2000
Rosemarie Wilcken Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa Wismari linnapea november 2000
Wolfgang Schyrocki Berliini Senati kantselei ametnik november 2000
Daniel Kriener Saksamaa Liitvabariigi välisministeeriumi referent november 2000
Margit Häberle Saksamaa Liitvabariigi välisministeeriumi referent november 2000
Elisabeth Anna Müller Saksamaa Liitvabariigi välisministeeriumi referent november 2000
Kasturi Lal Vig Eesti aupeakonsul Indias veebruar 2000
Teitur Thordarson jalgpallitreener veebruar 2000
Horst Schubert Eesti heliloomingu vahendaja veebruar 2000
Anna Žīgure Eesti-Läti kultuurisuhete arendaja veebruar 2000
Gustav von Rosen Noarootsi pärandi edendaja Eestis veebruar 2000
Norbert Riedl Eesti-Austria kultuurisuhete arendaja veebruar 2000
Burchard Johann Friedrich Lieberg Saksamaa kirikutegelane veebruar 2000
Klaus Terfloth diplomaat ja nõustaja, Saksamaa veebruar 1999
Seppo Suhonen keeleteadlane, Soome veebruar 1999
Wolf Jaroslaw von Kleist ajakirjanik ja toimetaja, Saksamaa veebruar 1999
Jochen Friedrich Kirschhoff majanduskontaktide vahendaja, Saksamaa veebruar 1999
Marianna Butenschöhn ajakirjanik, Saksamaa veebruar 1999
Bengt von zur Mühlen Eesti Vabariigi järjekestvuse kujutaja filmiloomes Saksamaal veebruar 1998
Wolf Rüdiger Janzen Eesti-Saksa majandussuhete taastaja veebruar 1998

Maarjamaa Risti V klassi orden

Jacky-Pierre Albert Elysée palee intendant juuli 2001
Suzanne Champonnois Baltimaade ajaloo ja tsivilisatsiooni uurija, Idamaade Keelte ja Tsivilisatsioonide Riiklik Instituut juuli 2001
Grégoire Masnou Prantsuse Vabariigi välisministeeriumi protokolliametnik juuli 2001
José Pietroboni Prantsuse Vabariigi presidendi isiklik abi juuli 2001
Juri Anduganov Mari Ülikooli soome-ugri kateedri juhataja, Venemaa Föderatsioon veebruar 2001
Michel Barbier Uppsala Ülikooli prantsuse filoloogia õppejõud veebruar 2001
Michael John Barnard Austraalia ajakirjanik veebruar 2001
Elisabeth Crona Rootsi ajakirjanik veebruar 2001
Göran Hoppe Uppsala Ülikooli maateaduse prof., rannarootsi kultuuri edendaja Eestis veebruar 2001
Paavo Jauhiainen Väinö Tanneri Sihtasutuse juhatuse esimees, Soome veebruar 2001
Kristiina Koskivaara Soome Instituudi juhatuse esimehe asetäitja veebruar 2001
Vladimir Kozlov (Laid Šemjer) ajalehe Kudo-Kodu peatoimetaja, Marimaa, Venemaa Föderatsioon veebruar 2001
Tapio Mäkeläinen Tuglase Seltsi kultuurisekretär, Soome veebruar 2001
Irmgard von zur Mühlen Kronos-Filmi lavastaja, Saksamaa veebruar 2001
Eevi Nivanka prantsuse kultuurivahendaja, Soome veebruar 2001
Juhani Pelanne Finnairi Eesti esinduse end. juht, Soome veebruar 2001
Yves Plasseraud assotsiatsiooni France-Estonie esimees, Prantsusmaa veebruar 2001
Mette Prasse Hartov Eesti kaitseministeeriumi jurist, Taani veebruar 2001
Vladimir Romaškin Ersa folklorist ja rahvamuusik, Mordvamaa, Venemaa Föderatsioon veebruar 2001
Leonard Švarcs eesti-läti tõlkija ja kultuurivahendaja, USA veebruar 2001
Risto Mikael Teinonen Soome skaudijuht veebruar 2001
Bernd Tiling Saksa advokaat veebruar 2001
Karl Kuno Thure von Uexküll arstiteadlane, Ulmi Ülikooli prof. emer., Saksamaa veebruar 2001
Lidija Vassikova Mari Ülikooli mari keele ja kirjanduse prof., Venemaa Föderatsioon veebruar 2001
Eszter Villanyi Ungari-Eesti Seltsi asutaja, Ungari veebruar 2001
Monika Prell parlamendi ametnik november 2000
Hans-Jochen Blum presidendi kantselei ametnik november 2000
Eckhard Dau Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa riigikantselei ametnik november 2000
Sabine Schmidt Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa riigikantselei ametnik november 2000
Heidrun Rehfeld presidendi kantselei ametnik, Saksamaa november 2000
Sabine Schwarz välisministeeriumi ametnik, Saksamaa november 2000
Tina Talukder välisministeeriumi ametnik, Saksamaa november 2000
Renate Heiderich välisministeeriumi ametnik, Saksamaa november 2000
Kathrin Borchardt presidendi kantselei ametnik, Saksamaa november 2000
Friedrich Wilhelm Arends välisministeeriumi ametnik, Saksamaa november 2000
Eckhard Jürgens Baden-Württembergi Riigiministeeriumi ametnik november 2000
Siegfried Wuthe liidukantsleri kantselei ametnik, Saksamaa november 2000
Anu Marttila eesti kultuuri vahendaja, Soome veebruar 1999
Danute Sirijos Giraite eesti kultuuri vahendaja, Leedu veebruar 1999
Gyözö Fehérvári eesti kultuuri vahendaja, Ungari veebruar 1999
Manfred Eicher Eesti heliloomingu vahendaja, Saksamaa veebruar 1999
Peter Domokos Eesti kultuuri vahendaja, Ungari veebruar 1999
Bernt Erik Nyberg Rootsi majandustegelane veebruar 1998
Brigitte von Engelhardt Eesti Vabariigi järjekestvuse hoidja, Saksamaa veebruar 1998
Robert von Bahr eesti heliloomingu vahendaja, Rootsi veebruar 1998

 

tagasi | avalehele

Decorations Põhiseadus Riiklikud sümbolid Pädevus Otsused Käskkirjad Eesti Riigipead Kadrioru loss Paslepa ametikodu Muud põhiseaduslikud institutsioonid Teenetemärgid