Paslepa ametikodu
 

Vabariigi Presidendi ametikodu Noarootsi poolsaarel Paslepas sai mõned aastad tagasi lisatiiva, mille alumisel korrusel on ruumi ka mõnekümne külalise vastuvõtmiseks. Maja teisel korrusele ehitati riigipea töötuba ja see ruum meenutab oma lahtise vaatega lahele ja avamerele kaptenisilda.

President Meri kasutab suvekoduks ehitatud maja aasta ringi. Presidendi kantselei töörütmi muudab see vähe. Kaasaegsed kommunikatsioonid suvises ametikodus tagavad riigipeale pideva ühenduse oma kantseleiga, Eestiga, kogu maailmaga. Paslepa ametikodus on ruumid presidendi sekretärile ja nõunikele, pisut kaugemal seisab väike külalistemaja ja lahesopis merekaater “Thule”.

President Meri armastab aeg-ajalt korrata oma isa, diplomaadi ja kirjandusinimese Georg Meri sõnu kunagise Eesti Välisministeeriumi aegadelt: iga riigiametniku päevakavas peaks pärastlõuna olema mõtlemiseks. Tundub, et Paslepa kaptenisillal või roogu kasvanud rannal on mõtlemist ja mõtteid kergem leida kui Kadriorus.

 

tagasi | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
The Paslepa Residence Põhiseadus Riiklikud sümbolid Pädevus Otsused Käskkirjad Eesti Riigipead Kadrioru loss Paslepa ametikodu Muud põhiseaduslikud institutsioonid Teenetemärgid