Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President ütleb avasõnad Bertelsmanni Fondi foorumil
09.06.1997

Täna, 9. juunil 1997.a. osaleb Vabariigi President Bertelsmanni Fondi Kesk- ja Ida-Euroopa osakonnajuhataja Cornelius Ochmanni kutsel Bertelsmanni Fondi poolt antaval tööalasel õhtusöögil, kus President Meri esineb kõnega.

Ühtlasi avab Vabariigi President oma kõnega 9. juunil 1997.a. algava Bertelsmanni Fondi poolt korraldatava foorumi “Balti riikide integratsioon Euroopa struktuuridesse”, mis viiakse läbi Eesti Rahvusraamatukogu konverentsisaalis.

Bertelsmanni Fond koondab erinevate Euroopa riikide kõrgeid riigi- ja kultuuritegelasi ning teadlasi. Fondi eesmärgiks on EL integreeruvate riikide probleemide lahendamistele kaasa aitamine ja parimate lahendusteede leidmine ühiste diskussioonide läbi, arvestades seejuures iga riigi individuaalseid majanduslikke kui ka poliitilisi iseärasusi.

Foorum kulmineerub järgmisel päeval, 10. juunil toimuva konverentsiga, kus esinevad Eesti Välisminister Toomas Hendrik Ilves, Hans van den Broek’i nõunik Euroopa Liidu juures Dr Fraser Cameron, prof. Dr Shlomo Avineri jt kõrged riigitegelased, teadlased ja EL spetsialistid. Esinejate hulgas on ka tuntud Läti ja Leedu diplomaadid ja EL spetsialistid.

Foorumi käigus leiavad keskset tähelepanu ja arutlust Balti riikide integratsiooniga seonduv. Lähemalt puudutatakse Euroopa julgeoleku teemat, Baltimaade poliitiliste ja majanduslike struktuuride vastavust EL seatud normatiividele.

Kõnealune foorum on esmakordne Baltimaades.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 9. juunil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid