Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Presidendi ja pr Helle Meri visiit Võrumaale
18.06.1997

Homme, 19. juunil 1997.a. alustavad President Meri ja pr Helle Meri visiiti Võrumaale.

Oma visiiti alustab President Meri Eesti vanima Tamme juurest, kus on teda tervitamas maavanem Tiit Soosaar koos abikaasaga, vallavanem, kohalik vallavõim ning Omavalitsusliitude Liidu juhatuse esimees.

Visiidi teisel päeval kohtub President Meri Seto Kongressi Vanematekoguga. Obinitsa põhikooli ruumes aset leidvas vestlusringis käsitletakse Seto lõhestatust kontrolljoonega, Seto liikumist, Setomaa arendusseltsi tegevusega seonduvat. Jutuks tuleb ka Seto muuseumi kui rahvakultuuri alalhoidjaga seonduv.

Võrumaa majanduse arenguplaanid leiavad käsitlust President Meri kohtumisel kohalike ettevõtjatega, kus muuhulgas tõstatatakse küsimus transiidist. Lisaks tutvub President Meri lähemalt mitme eri haru Võrumaa ettevõttega.

Visiidi käigus toimub kohtumine President Meri ja Võrumaa Taluliidu esindajate vahel, kus keskset arutelu leiab maamajanduse ning ettevõtlusliku ühistegevuse teema. Koos käiakse vaatamas 1996. aastal Võrumaa Kauneima talu tiitliga pärjatud Muruoja talu.

Laupäeval, 21.juunil on President Meril kohtumine Võru linnavalitsuses, kus ta teeb sissekande külalisteraamatusse. Koos linnapeaga siirdutakse Vastseliina laadale.

President külastab ka Meegomäe lahingukooli, kus tutvutakse lahingutehnikaga ning sealse õppeprogrammiga. Lisaks maitstakse ka sõdurisuppi.

Laupäeval, 21. juunil kell 16.40 annab President Meri pressikonverentsi Võru maavalitsuse hoones.

President Meri visiit Võrumaale lõpeb 21. juunil 1997.a.

President Merit saadab tema visiidil Võrumaale maavanem Tiit Soosaar.

23. juunil toimub Võrus Kaitsejõudude paraad, kus President Meri esineb kõnega.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 18. juunil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid