Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri ja pr Helle Meri võtsid Kadriorus vastu parimaid koolide lõpetajaid
19.06.1997

Täna, 19. juunil 1997.a. korraldasid President Meri ja pr Helle Meri vastuvõtu parimatele koolide lõpetajatele.

Kadrioru lossis toimunud vastuvõtul viiekümnele parimale kõrgkoolide lõpetajale ja hiljem järgnenud keskkoolide ja kutsekoolide lõpetajatele mõeldud vastuvõtul esinesid tervituskõnega Vabariigi President ning Eesti Vabariigi haridusminister Mait Klaassen.

Oma tervituskõnes parimatele kõrgkoolide lõpetajale ütles President Meri, et iga põlvkond on eelmisest põlvkonnast olnud haritum, targem, ta pilk on kaugemale ulatunud.
Mida enam see Eesti Vabariik, mis nüüd teie kätesse läheb, erineb tänasest ja eilsest Eesti Vabariigist, seda efektiivsemalt te olete järelikult töötanud. Seda paremini te olete õppinud. Sest mis määrab õieti teie hariduse kvaliteedi, teie töö tulemuslikkus? Ikka ainult üks mõõdupuu - kiirus, millega Eesti omandab moodsa, toimeka, eneseteadliku riigi ilme, ütles President oma pöördumises kõrgkoolide lõpetajate poole.
Veel ütles President Meri oma kõnes kõrgkoolide lõpetajatele, et Eesti ei ole rikas mitte oma juhuslike jumala poolt või geoloogia poolt kingitud maapõuevarade poolest, vaid ta on rikas oma intellektuaalse kapitali, oma töökuse, oma oskuse poolest, oma tahte poolest oskusi rakendada.

Kõrgkoolide lõpetajate nimel kõneles EPMÜ lõpetaja Liia Taaler ning keskkoolide lõpetajate nimel Tallinna 21. kk. lõpetaja Marje Soova.

Keskkoolide ja kutsekoolide paremaid lõpetajaid oli Kadriorgu kogunenud 140.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 19. juunil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid