Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri Šveitsi visiidi esimene päev
25.06.1997

Täna, 25. juunil 1997.a. kohtus Vabariigi President Lennart Meri oma Šveitsi visiidi raames Genfis ÜRO Genfi peakorteri direktori Vladimir Petrovskiga ja ÜRO spetsialiseeritud agentuuride esindajatega. Teiste seas osalesid kohtumistel Maailma Kaubandusorganisatsiooni peadirektor hr. Renato Ruggiero, Rahvusvaheliste Telekommunikatsioonide Liidu peasekretär hr. Pekka Tarjanne, ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni täitevsekretär hr. Yves Berthelot ja Rahvusvahelise Tööbüroo asedirektor hr. Francois Tremeaud.

Kõneluste käigus peatuti lähemalt ÜRO-s läbiviidavatel reformidel, samuti Eesti osal rahvusvahelises koostöös. Vahetati mõtteid tänapäeva maailmas toimuvate sotsiaal- ja majanduspoliitiliste protsesside paralleelsuse ja vastandlikkuse üle. Tõdeti, et samaaegselt integreerumis- ja globaliseerumisnähtustega muutub nii rahvuse kui ka indiviidi tasemel järjest olulisemaks omaenese eripära ja juurte säilitamine.

26. juunil siirdub Vabariigi President koos teda saatva delegatsiooniga Crans-Montanasse, et osaleda seal toimuval rahvusvahelisel majandusfoorumil.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 25. juunil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid