Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Cabo Verde suursaadik andis üle oma volikirjad
04.09.1997

Neljapäeval, 4. septembril 1997.a. andis Cabo Verde Vabariigi suursaadik Eestis TE pr Marly de Menezes Barbosa Vicente Kadriorus president Merile üle oma volikirjad.
Peale volikirjade üleandmist president Meriga toimunud kohtumisel peatus suursaadik Eesti ja Cabo Verde koostöö arendamise võimalustel. Lähemalt räägiti president Meriga kahe riigi perspektiividest majanduse ja hariduse arendamise vallas.
Ühe võimaliku koostöövaldkonnana nimetas suursaadik kalandusalast koostööd.

Pikemalt peatusid president Meri ja Cabo Verde suursaadik oma vestluses haridusteemal.
Suursaadik avaldas lootust Cabo Verde ja Tartu Ülikooli vaheliste suhete loomise vallas.

Suursaadik Marly de Menezes Barbosa Vicente on sündinud 1938. aastal Cabo Verde Vabariigis. Õppinud Lissaboni ülikoolis keeli. Pikka aega on proua Marly de Menezes Barbosa Vicente töötanud mitmetel ametikohtadel Cabo Verde peakonsulaadis Rotterdamis ning alates 1997. aastast on ta oma riigi suursaadik Stockholmis.

Traditsiooniliselt on Cabo Verde välispoliitikas juhindunud mitteühinemise seisukohtadest, üritades erinevate suurjõudude huvide vahel balansseerida. Sellest tulenevalt on Cabo Verde aegade jooksul kujunenud erinevate Aafrikas asetleidnud konfliktide osapoolte läbirääkimiste toimumispaigaks.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 4. september 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid