Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Jätkub Vabariigi Presidendi töövisiit Taani
04.08.1997

Laupäeval ja pühapäeval osales president Meri Taani suuruselt teise partei Venstre aastakonverentsil Taani Kodukaitse keskuses läänerannikul Nymindegabis. Liberaalne partei Venstre pooldab Taani aktiivset osalust Euroopa Liidus ning toetab tugevalt Eesti integratsioonipüüdlusi. Lennart Meri esitas oma kõnes Eesti hinnangu Euroopa Liidu ja NATO tippkohtumiste otsustele ning selgitas Eesti edaspidist poliitikat täisliikmelisuse saavutamise nimel. President rõhutas Taani olulist rolli senistes saavutustes ning arutledes sise- ja välispoliitika seoste üle kutsus üles jätkama põhimõttekindlat suhtumist Euroopa Liidu laienemispoliitikasse. Eesti peab Euroopa Liidu Komisjoni arvamust liikmesriikide valmisolekust laienemisläbirääkimistega ühinemiseks objektiivseks ja ammendavaks aluseks liikmesriikide poliitilisele otsusele aasta lõpul. Kas või ühe Balti riigi kaasamine laienemise esimesse ringi on positiivne signaal endise Nõukogude Liidu piiridesse takerdunud mõtteviisi pöördumatust murdumisest. Eesti on huvitatud Läti ja Leedu kaasamisest läbirääkimistesse esimesel võimalusel ning teeb selle nimel tööd. Taani võimalus meid toetada sõltub aga ka poliitikute oskusest selgitada rahvale Euroopa Liidu põhimõtete väärtust.

Aasta konverentsil oli Eesti presidendil võimalik lähemalt tutvuda ka Taani edasise kaitsepoliitikaga ning Taani Kodukaitse ülesehituse ja eesmärkidega, arutati koostöövõimalusi Eestiga.

Täna andis president Meri pikemad intervjuud Taani suurematele ajalehtedele “Politiken” ja “Information”. Pärastlõunal toimub Lennart Meri ja Uffe Ellemann-Jenseni ühispressikonverents Taani parlamendihoones ning president Meri esineb ettekandega Taani Välispoliitika Ühingus, mis traditsiooniliselt koondab Taani mõjukamaid tegelasi välispoliitika kujundamises.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 4. augustil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid