Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President võttis vastu Filipiinide suursaadiku
04.09.1997

Täna, 4. septembril 1997.a. võttis president Meri kadriorus vastu Filipiinide suursaadiku Erlinda F. Basilio, kes oli Kadrioru lossi saabunud selleks, et anda president Merile üle oma volikiri.

Peale ametlikku volikirja üleandmise tseremooniat toimunud kohtumisel president Meriga tuli jutuks kahe riigi vaheliste turismi ja kultuurisidemete arendamine ja kogemuste vahetamine antud valdkonnas.

Filipiinide suursaadik avaldas kohtumisel president Meriga lootust, et kahe riigi koostöö paremaks koordineerimiseks näeb Filipiinide valitsus kahe riigi vahel sõlmitavate investeeringute kaitse ning majandusalase koostöö lepingu sõlmimist.
President Meri kinnitas lepingute olulisust kahe riigi suhete arendamisel, kuid oli kindlal veendumusel, et kõnealused lepingud tuleks sõlmida multilateraalsetena - seda OECD raames.

Kohtumisel tuli jutuks ka Filipiinide sajandas iseseisvuse aastapäev, 12. juunil 1998. a.
Vabariigi President pakkus sel puhul välja mõtte, et Tartu Ülikooli Raamatukogus tuleks sel puhul korraldada väljapaneku, kus oleks üleval nii Filipiinide kaardid, raamatud kui ka ülevaade Filipiinide geograafiast. Oma mõtet põhjendas president Meri sellega, et Eesti ja Filipiinide suhted ulatuvad tagasi 19. sajandi algusesse ning esimesed Eestimaalt pärit mehed O. von Kotzebue ja J. Fr. Eschscoltz külastasid Filipiine juba 1817. aastal.

Filipiinide suursaadik Te pr Erlinda F. Basilio on sündinud 1944. aastal Bacnotanis. Ta on lõpetanud Filipiinide Ülikooli poliitikateaduskonna ja omab magistrikraadi Aasia uuringute alal.
Alates 1970. aastast töötab pr Basilio Filipiinide välisministeeriumis. Ta on tegutsenud peakonsuli ja ministernõunikuna Filipiinide suursaatkonnas Tokyos ning olnud ajutine asjur Filipiinide suursaatkonnas Havannas.

Filipiinid tunnustasid Eesti Vabariiki 17. septembril 1991.a.; diplomaatilised suhted kahe riigi vahel seati sisse 19. detsembril 1991.a.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 4. septembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid