Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri andis Maarjamaa Risti
06.08.1997

Täna, 6. augustil 1997.a. toimus Ameerika Ühendriikide Suursaadiku Lawrence Taylori lahkumisvisiit Vabariigi Presidendi juurde, mille käigus andis President Meri hr Taylorile üle Maarjamaa Risti.

Aumärki üle andes toonitas Vabariigi President Suursaadik Taylori kahe ametisoleku aasta tähtsust, mille jooksul on toimunud rida olulisi sündmusi - sündmusi, mis on kujundanud ja suunanud Eesti tänast kui homset päeva. President Meri nimetas seejuures Eesti väljavaadete kindlustumist NATO julgeolekustruktuuride juures ning Euroopa Komisjoni soovitust Eesti kaasamisest Euroopa Liidu laienemisläbirääkimiste esimesse ringi.

Oma lühikeses sõnavõtus väljendas President siirast tänu hr Lawrence Taylori poolt tehtud tööle.

Lawrence Taylor märkis oma tänukõnes, et ta ei ole sellist au ära teeninud, kuid tal on väga hea meel võtta vastu aumärk oma kolleegide nimel Eesti Saatkonnast, Ühendriikidest kui president Bill Clintoni nimel.

Eelnevalt on Vabariigi President Maarjamaa Risti andnud 53 kõrgele riigitegelasele, neist viimasena on aumärgi saanud endine Saksamaa Liitvabariigi Välisministeeriumi riigisekretär Berndt von Staden.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 6. augustil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid