Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President võttis vastu suursaadikuid
13.08.1997

Täna, 13. augustil 1997.a. tegid oma lahkumisvisiidid President Meri juurde Hollandi suursaadik TE hr Bartholomeus de Bruyn Ouboteri ning Vene Föderatsiooni suursaadik TE hr Aleksandr Trofimov. Suursaadikuid saatsid nende lahkumisvisiidil Presidendi Paslepa kodus nende abikaasad.

Aleksandr Trofimovile I klassi Maarjamaa Risti üle andes avaldas President Meri tunnustust suursaadiku tehtud tööle mööduva viie ametiaasta jooksul.
Oma kõnes ütles President, et need aastad ei ole möödunud probleemideta, kuid väljendas samas heameelt selle üle, et hulk küsimusi kahe riigi suhete edendamisel on leidnud vajaliku lahenduse.
“Teie töö suursaadikuks olemise ajal Eesti ja Venemaa suhete arendamisel on olnud tõenäoliselt raskeim”, olid President Meri sõnad.

Venemaa suursaadiku ametiaega jääb Eesti ning Vene Föderatsiooni Juulilepete sõlmimine 1994. aasta 26. juulil, mis sisaldas nii Vene vägede Eestist väljaviimise lepingut, kokkulepet sõjaväepensionäridele sotsiaalsete garantiide andmisest ja akti, mis reguleeris Paldiski tuumaseadmete demonteerimist.

Oma tänukõnes toonitas suursaadik Trofimov Eesti ja Venemaa suhete paranemise olulisust lubades teha ka tulevikus kõik endast oleneva, et Eesti-Vene suhted normaliseeruksid.
Suursaadik Trofimovi sõnul ei ole orden tunnustus ainuüksi temale, vaid kõigile vene poliitikutele ja diplomaatidele, kes on töötanud Eesti-Vene suhete normaliseerumise nimel.
Ametist lahkuv suursaadik avaldas arvamust, et võitlus Eesti-Vene suhetes on minevik, mille tõestuseks pidas ta samme, mis on astutud kahe maa suhetes.

Aleksandr Trofimov sai Vene Föderatsiooni suursaadikuks Eestis1992. aasta 9. septembril.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 13. augustil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid