Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Suursaadikud andsid üle volikirjad
14.08.1997

Täna, 14. augustil 1997.a. andsid Kardiorus President Merile üle oma volikirjad Suurbritannia suursaadik TE hr Timothy James Craddock ning Egiptuse suursaadik TE pr Zeinab Soheim.

Peale volikirja üleandmist toimunud neljasilmavestlusel President Meri juures avaldas Suurbritannia suursaadik lootust President Meri võimaliku Suurbritannia visiidi suhtes eeloleva 1998. aasta esimesel poolel.
Kohtumisel presidendiga avaldas suursaadik TE he Timothy James Craddock täit tahet aidata kaasa Eesti riigi ning tema püüdluste reklaamimisel, nimetades seejuures ka Eesti Vabariigi saabuvat 80-dat juubelit.

Suurbritannia uus suursaadik kinnitas President Merile, et Suurbritannia uue valitsuse hoiak Euroopa Liidu laienemise küsimuses on muutumatu, mille kohaselt valitsus toetab riike, kes on objektiivsete kriteeriumide valguses astunud ja astumas Euroopa Liitu. Suursaadik rõhutas seejuures, et riigid, kes küll hetkel ei saanud Euroopa Komisjoni heakskiitu ei tohiks peljata kõnealust otsust, kuna raport nende riikide kohta tõestab ilmekalt, et nende kiireid ja efektiivseid arenguprotsess, mis lubavad liitu astumist mõne aja pärast ning Suurbritannia toetab liitu pürgivaid riike kindlasti.

President Meri avaldas suursaadik TE hr Timothy James Craddockile siirast tänu toetuse eest, mida Suurbritannia valitsusjuht Tony Blair lubas Madridis ning mida valitsusjuht ka kirjalikult on kinnitanud oma 16. juulil 1997.a. saadetud kirjas, kus seisab, et Suurbritannia toetab igakülgselt Eesti püüdlusi integreerumisel Lääne struktuuridega.

Peale Suurbritannia suursaadikut esitas oma volikirja Egiptuse suursaadik TE pr Zeinab Soheim, kes vestluses President Meriga puudutas kahe riigi majandus- ja kaubandussuhete arendamise vajalikkust. President Meri leidis kohtumise käigus, et kahe riigi suhete rikastamiseks on Eestil perspektiivis korraldada Eesti esinduse tegevus Egiptuses.

Teise peamise jututeemana käsitleti suhteid Vahemere piirkonna ja Islami riikidega. Lähemalt peatuti Iraanil ning Liibüal.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 14. augustil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid