Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendi riigivisiit Leedu Vabariiki jätkub
22.08.1997

Neljapäeval, 21. augustil 1997 jätkus Vabariigi Presidendi ja proua Helle Meri riigivisiit Leedu Vabariiki. Riigivisiidi teist päeva alustas president Meri tööhommikusöögiga Leedu välisministri Algirdas Saudargasega. Sellele järgnevalt sõitis president Meri ja teda saatev delegatsioon Leedu Parlamendi hoonesse, et kohtuda Leedu Seimi esimehe Vytautas Landsbergisega. Toimunud kohtumisel keskenduti taas Euroopa Liidu ja Euroopa Nõukogu otsusega seotud küsimustele. Seimi esimehe sõnutsi tuleks Balti riigid Euroopa Liidu liitumisläbirääkimiste protsessi kaasata üheaegselt. See ei laseks tekkida negatiivsel efektil, mis mõjutaks Balti koostöö- ja julgeolekugarantiisid, rääkis Landsbergis.

President Meri toonitas kohtumisel Seimi esimehega, et Eesti peab oluliseks ja vajalikuks Euroopa Liitu pürgijatega alustada läbirääkimisi niipea kui on täidetud Euroopa Liidu poolt kehtestatud nõuded. Teiste Balti riikide kõrvalejätmine ei ole president Meri sõnul Eestile meeltmööda, kuid ta avaldas arvamust, et ühe Balti riigi kutsumine liitumisläbirääkimiste esimesse vooru, tähendab suurt läbimurret ja tunnustust kõigi kolme Balti riigi püüdlustele ja edusammudele. President Meri rõhutas kohtumisel, et Balti riigid peavad õppima kasutama neid kogemusi, mida ajalugu on neile õpetanud, pidades öelduga silmas eelkõige kolme riigi koostööd ja ühist strateegiat integreerumisel Lääne struktuuridesse.

Kava kohaselt suunduti edasi Kaunasesse, kus president Meri oli tervitama tulnud hulk linnarahvast. Kohtumisel linna raekojas tegi Kaunase linnapea Henrikas Tamulis president Merile oma kõnes ülevaate linna arengust ja tuleviku väljavaadetest. Enne raekojast lahkumist tegi president Meri sissekande linna auraamatusse, millele järgnevalt suunduti lühikesele jalutuskäigule Kaunase vanalinna.

Reedel, 22. augustil viibivad president Meri ja teda saatvad ametnikud Klaipedas, kus kohtutakse Klaipeda linnapea Eugenijus Gentvilasega. Päeva teisel poolel toimub presidentide ühine pressikonverents Leedu Presidendi Kantseleis, kus tehakse kokkuvõtteid lõppevast Eesti riigivisiidist Leedu Vabariiki. Peale kohtumist ajakirjanikega korraldavad Vabariigi President ja proua Helle Meri piduliku vastuvõtu, kuhu on palutud Leedu diplomaatilise korpuse esindajad, eesotsas president Algirdas Brazauskasega ning proua Audrone Usonienega.

President Meri saabub tagasi Eestisse 22. augusti õhtul.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 22. augustil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid