Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Tšiili suursaadik andis üle oma volikirja
04.09.1997

Täna, 4. septembril 1997.a. andis Kardiorus president Merile üle oma volikirja Tšiili suursaadik TE pr Montserrat Palou A.

Peale ametlikku tseremooniat toimunud kohtumisel president Meriga keskenduti kahe riigi edasistele koostöövõimalustele, eelkõige oli kõne all kahe riigi koostöö majanduse valdkonnas.

Nii president Meri kui suursaadik märkisid toimunud vestluses Tšiili aktiivset majandusalast koostööd enamike maailma regioonidega. Positiivse näitena tõi suursaadik välja riigi koostöö Soomega, mis märgatavalt aktiviseerus peale Soome president Martti Ahtisaari visiiti Tšiili Vabariiki.

Kahepoolse koostöö võimalustena nimetas president Meri esmajärjekorras koostööd astronoomia ja põlevkivitööstuse tehnoloogia vallas. Presidendi sõnutsi asuvad Tšiili rahvusvaheliselt tuntud vaatluspunktid, mis ei ole tundmatud ka Eesti astroloogidele.
Nimetades ühe koostöövaldkonnana põlevkivitööstuse tehnoloogiat ja selle kasutamist, pidas president Meri eelkõige silmas Tšiili võimalikku huvi kasutada Eesti know-how’d põlevkivitööstuse alal.

Montserrat Palou A. on sündinud 1938. aastal ning lõpetanud Tšiili Ülikooli administratiivteaduste ja politoloogia alal, täiendades end Diplomaatide akadeemias, osaledes samas arvukatel kursustel Tšiili Ülikooli juures ja mujal Ladina-Ameerikas.
Montserrat Palou A. töötab Tšiili välisministeeriumi juures alates 1966. aastast.
Ta on töötanud välisteenistuses Venezuelas ja Brasiilias, olnud Tšiili Vabariigi ajutine asjur Belgia Kuningriigis ning peakonsul Pariisis ja Buenos Aireses.

Eesti ja Tšiili vahelised diplomaatilised suhted seati sisse 27. septembril 1991.a. Enne seda tegutses Eestis kaks Tšiili aukonsulit.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 4. septembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid