Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri kohtus Venemaa peaministriga
05.09.1997

Täna, 5. septembril 1997.a. algas Vilniuses rahvusvaheline julgeolekukonverents, millest võtavad osa Eesti, Läti, Leedu, Poola, Soome, Ukraina, Bulgaaria, Rumeenia, Moldova, Ungari ja Valgevene president ning Venemaa peaminister.

Päeva teisel poolel oli president Meril kavas neljasilmakohtumisi mitmete riigipeadega, lisaks kohtus president Meri ka Venemaa peaministri Viktor Tėernomõrdiniga.

Toimunud kohtumisel arutasid president Meri ja peaminister Tėernomõrdin Eesti ja Venemaa vahelise valitsuskomisjoni moodustamise küsimusi, piirilepingut ning kahe riigi majandussuhteid.

Venemaa peaministri sõnul loob Eesti ja Venemaa valitsuste vaheline komisjon head eeldused kahe riigi suhete edendamiseks ning psühholoogiliste pingete mahavõtmiseks.
Tėernomõrdini sõnutsi tuleb lõpetada tekkinud tühimik kahe riigi suhetes ning tuleb saavutada edasiminek.

Käsitledes Eesti-Venemaa piiriküsimusi kinnitas Venemaa peaminister, et piirileping on allakirjutamiseks valmis, lubades samas hoolt kanda, et leping kirjastatakse Eesti poolega all lähima aja jooksul.

Toimunud kohtumisel peatuti ka humanitaarküsimustel ning kahe riigi majanduskoostööl.
Venemaa peaminister rõhutades humanitaarküsimuse olulisust Venemaale, kuid kinnitas samas, et Venemaa lähtub selles eelkõige rahvusvahelistest normidest.

Majandussuhetest rääkides kinnitasid nii president Meri kui peaminister Tėernomõrdin, et edukad majandussuhted võimaldavad balansseeritumaid suhteid ka poliitikas.

Venemaa peaminister edastas president Merile tervitussõnad Venemaa presidendilt Boriss Jeltsinilt.
Ühtlasi räägiti ka president Meri võimalikust visiidist Venemaale.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 5. september 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid