Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri kohtus mitmete riigipeadega
05.09.1997

Täna, 5. septembril 1997.a. kohtus president Meri, peale rahvusvahelisel konverentsil peetud ettekandeid ning ühist ametlikku lõunat, mitmete riigipeadega, kus ühise teemana oli arutlusel Euroopa Liidu laienemisstrateegia.

Kolmepoolsel kohtumisel Vabariigi Presidendi, Soome presidendi Martti Ahtisaari ning Ungari presidendi Arpad Göncziga kinnitas president Meri sarnaselt eelnevaga, et Eesti toetab ja tervitab Euroopa Komisjoni otsust alustada liitumisläbirääkimisi Eesti, Küprose, Poola, Sloveenia, Tėehhimaa ja Ungariga.
President Meri sõnutsi peab Eesti väga oluliseks liikmesriikide püüdlusi muuta Euroopa Liidu laienemine pidevaks protsessiks.
Kolmepoolsel kohtumisel kaaluti ühiselt Eesti ja Ungari võimalusi kasutada Soome kogemusi liitumisläbirääkimistel.

Bulgaaria president Petar Stojanov tundis kohtumisel president Meriga suurt huvi Eesti kogemuste vastu majandusreformide edukal läbiviimisel ning avaldas lootus kahe riigi majandussuhete arendamise võimaluste suhtes. Jutuks tuli ka kahe riigi vahelise vabakaubanduslepingu sõlmimise võimalikkus.

President Meri ja Rumeenia presidendi Emil Constantinescu kohtumisel oli taas kõne all Euroopa Liidu laienemine ja selle strateegia.
Emil Constantinescu, rääkides Euroopa üldistest arengusuundadest, pidas väga oluliseks rõhutada ühise infrastruktuuri väljaehitamist põhja-lõuna suunalisel teljel, mis ulatuks Läänemerest Mustamereni.

Täna, 5. septembri õhtuks oli President Meri palutud Vilniuse linnapea pidulikule vastuvõtule.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 5. septembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid