Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri andis Peep Lassmannile üle rektori ametiraha
09.09.1997

Täna, 9. septembril 1997.a. viibis president Meri Eesti Muusikaakadeemia rektori professor Peep Lassmanni inauguratsioonil, mis toimus Tallinna Muusikakeskkooli aulas.

Piduliku rektori ametiraha üleandmistseremoonia sissejuhatava kõnega esines Eesti Muusikaakadeemia Nõukogu vanim liige professor Endel Lippus, kes toonitas tänase päeva tähtsust mitte ainult professor Lassmannile vaid kogu akadeemilisele perele.

Seejärel esines kõnega Vabariigi President Lennart Meri.

“Kõrgem muusikaharidust andev kool loodi Eestis siis, kui käis Vabadussõda. See on põhjus, miks peame kummardama inimeste ees, kelle pilk oli üllatavalt selge. Kelle meelest rahva eneseteostus pidi olema ka kultuuriline. Hoolimata 85 tuhandest mehest rindel, et rinne oli vahepeal Eestis… ”, ütles President Meri oma kõnes.

President puudutas oma kõnes ilu ja loomingu vahekorda laiemalt, rõhutades, et üks neist on teise eeldus. President tõdes, et kultuur laiemas ja kitsamas mõttes töötab kaost korrastavalt. Suurim inimese ime on see, et ta on suutnud inimeseks jääda, kui ei olnud seaduseraamatuid- kandes neid iseendas; kui ei olnud kultuurientsüklopeediaid- kandes neid iseendas. President soovis rektor Peep Lassmannile ja akadeemilisele perele loovust.

Seejärel asetas Vabariigi President rector magnificius Peeter Lassmannile kaela rektori ametiraha.

Oma tervitusega avaldasid tunnustust Peep Lassmannile ja tema tegevusele Tallinna Tehnikaülikooli rektor professor Olav Aarna ning Tartu Ülikooli rektor professor Peeter Tulviste.

Tseremoonia lõpetas Muusikaakadeemia üliõpilaste kontsert, millele järgnes Eesti Muusikaakadeemia rektori professori Peep Lassmanni vastuvõtt, kus president Merile esitleti Muusikaakadeemia Nõukogu ja Kuratooriumi liikmeid.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 9. septembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid