Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri kohtus Sir John Cheshirega
09.09.1997

Teisipäeval, 8. septembril 1997.a. kohtus president Meri NATO liitlasvägede Euroopa loodegrupi õhuväe peamarssali Sir John Cheshirega.
John Cheshire’t saatis kohtumisel president Meriga kindralmajor Johannes Kert.

Kohtumisel president Meriga arutati paljusid Kaitsejõududega seotud küsimusi.
Konstruktiivse arutelu käigus peatuti kavandatava ühislaevastiku teemadel, samas käsitleti sõjaliste ja sõjaväestatud struktuuride juhtimise skeeme ning erinevate riiklike institutsioonide rolli selles.

Sir John Cheshire rõhutas kohtumisel president Meriga militaarstruktuuride ühese juhtimise vajalikkust öeldes samas, et selle olulisus ja tähtsus ilmneb alles kriisisituatsioonides.

President Meri leidis kohtumisel, et Eesti riigikaitse peab läbi tegema teatud arenguprotsessi, mille tulemuseks peab olema tugevdatud ja kõrgelt kvalifitseeritud Eesti kaitsestruktuur, mis loob ka paremad võimalused Baltimaade kaitsealase koostöö arendamiseks.

Sir John Cheshire Eesti visiidi peaeesmärk on tutvuda Eesti Kaitsejõudude hetkeolukorraga ja saada ülevaade kaitsejõudude edasistest arengusuundadest ning prioriteetidest NATO vaatevinklist lähtuvalt.

NATO liitlasvägede Euroopa loodegrupi õhuväe peamarssal sõidab Eestist edasi Läti Vabariiki, kus toimuvad rahvusvahelised sõjaväeõppused “Cooperative Best Effort ‘97”, millest võtab osa ka Eesti Kalevi Pataljoni allüksus.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 9. september 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid