Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President osaleb “Akademica” raames toimuvatel üritustel
16.09.1997

Täna, 16. septembril 1997.a. jätkusid Tartus “Akademica” raames toimuvad seminarid, loengutsüklid ning diskussiooniringid, kuhu on esinema palutud Saksamaa mainekad professorid, kes saabusid Tartusse ülikooli teaduskondade kutsel.

Tänast hommikut Tartus alustas president Meri ühise hommikusöögiga koos Eesti aukonsuliga Düsseldorfis dr Jochen Kirchhoffiga, kes on “Akademica” üheks initsiaatoriks.

Seejärel suundus president Meri ülikooli ajaloomuuseumisse, et kuulata professor dr Hartmut Boockmanni loengut teemal “Euroopa ülikoolide ajaloo põhietapid.”
Hartmut Boockmann, kes on Göttingeni Ülikooli professor, saabus Eesti-Saksa Akadeemilisele nädalale Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna kutsel.

Professor Boockmanni loengule järgnes teemat laiendav diskussiooniring, milles osalesid lisaks professor Boockmannile: president Lennart Meri, Tartu Ülikooli rektor Peeter Tulviste, filosoofiateaduskonna dekaan Jaan Ross, ajalooprofessorid hr Piirimäe ning hr Kivimäe.

Pealelõunal toimus kõigile külalistele, dekaanidele ning prodekaanidele korraldatud ühine lõunasöök ülikooli vanas kohvikus, kus osales ka president Meri.

Tagasi Tallinnasse saabub president Meri täna, 16. septembri õhtul.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 16. septembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid