Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President kohtus Ungari Rahvusassamblee liikmetega
24.09.1997

Täna, 24. septembril 1997.a. võttis president Meri Kadriorus vastu Ungari Rahvusassamblee välissuhete komitee delegatsiooni. Delegatsiooni saatis Ungari suursaadik Eestis TE hr György Krausz.

Toimunud kohtumise peateemaks oli kahe riigi vaheline koostöö ning Eesti ja Ungari integreerumine Euroopa Liidu struktuuridega.

Kohtumisel president Meriga rõhutati, et nii Eesti kui Ungari peavad Euroopa Komisjoni otsust tähtsaks, kuna viimane tugines objektiivsetel kriteeriumidel, mitte geopoliitilisel loogikal.
Nii Vabariigi President kui Ungari delegatsiooni liikmed toonitasid vestluse käigus selgitustöö olulisust Euroopa Liidu praeguste ja tulevaste liikmesmaade hulgas, et anda objektiivne ülevaade alliansiga liitujatest ning nende valmisolekust saada liidu liikmeks. Samas kinnitasid osapooled, et kõik tänased liitu pürgijad on valmis alustama koheselt liitumisläbirääkimisi.

Ungarlaste sõnul peab juba praegu mõtlema sellele, kuidas nii Euroopa Liidu kui NATO järgnev laienemisring saaks kulgeda kiiresti ning samas ilma oluliste takistusteta.
Selle kinnituseks on mitmekülgne koostöö riikidega, keda läbirääkimiste esimesse ringi ei kutsutud, rõhutasid delegatsiooni liikmed kohtumisel president Meriga.

Vestluse käigus peatuti ka kolmepoolsel koostööl Soomega, mida arutati viimati Vilniuses president Arpad Gönzci ettepanekul.

Rääkides julgeolekuteemadel, hindasid ungarlased kõrgelt Eesti kaitsekontseptsiooni, avaldades seejuures lootust kahe riigi koostöö aktiviseerumise üle eelkõige PfP raames.
Ungarlased pidasid kohtumisel president Meriga oluliseks, et NATOs võiksid juba praegu vaatlejatena töötada regioonide esindajad ka mitteliikmesriikidest.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 24. septembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid