Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendi kohtumistest Saksamaal
27.09.2001

President Lennart Meri kohtus täna hommikul Berliinis Saksamaa Liidupäeva esimehe Wolfgang Thiersega. Riigipäevahoones toimunud kohtumisel oli jutuks pärast Ameerikas toimunud terrorirünnakuid kujunenud rahvusvaheline olukord ja ühine võitlus terrorismi vastu kogu maailmas. Eesti president ja Liidupäeva esimees vahetasid mõtteid Venemaa presidendi Vladimir Putini äsjase tähelepanuväärse köne üle Liidupäeva liikmete ees. Jutuks oli ka olukord Venemaal laiemalt, ning kodanikuühiskonna kujunemise vaevad.

Thierse sõnul Saksamaa jätkab aktiivset ja sisulist toetust Eesti ühinemisele Euroopa Liidu ja NATOga, mille eest Vabariigi President Eesti nimel tänu avaldas. Arvestades sakslaste osa Eesti ajaloos, on Saksamaa Eesti jaoks Soome kõrval riigiks, kellega meid seovad sügavad ja pikaajalised suhted, ütles Vabariigi President.

Täna pärastlõunal võttis Saksamaa Liidupresident Johannes Rau oma residentsis Bellevue lossis vastu Eesti Vabariigi presidendi. Kõne all oli rahvusvaheline olukord pärast terrorirünnakud Ameerikas ning rahvusvahelise terrorivastase koostöö arendamine.

Eesti president tänas Saksamaa riigipead toetuse eest, mida Saksamaa ja president Rau ise on avaldanud Baltimaadele NATOsse ja Euroopa Liitu astumisel. Viimati on president Rau sellest kõnelnud oma visiidil Helsingisse, mille ta oli 11. septembril New Yorgi ja Washingtoni terrorirünnakute tõttu katkestanud.

Kahe riigipea kohtumisel kinkis president Rau oma ametist lahkuvale Eesti kolleegile ja sõbrale Berliini vaadetega pildialbumi Teise maailmasõja eelsest ajast – ühest Lennart Meri lapsepõlvelinnast.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 27. septembril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid