Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President andis üle Noore teadlase preemia
02.10.2001

President Lennart Meri andis Tartu Ülikooli farmakoloogia instituudi erakorralisele vanemteadurile, meditsiinidoktor Allen Kaasikule üle Vabariigi Presidendi kultuurirahastu Noore teadlase preemiaPresident Lennart Meri andis täna Tartu Ülikooli farmakoloogia instituudi erakorralisele vanemteadurile, meditsiinidoktor Allen Kaasikule üle Vabariigi Presidendi kultuurirahastu Noore teadlase preemia.

40 000 krooni suuruse Noore teadlase preemiat rahastab ettevõtja, Vabariigi Presidendi kultuurirahastu nõukogu liige Toomas Luman.

31-aastase Allen Kaasiku teadustöö on seotud uute perspektiivsete ravimite otsingutega, mida saaks rakendada neurodegeneratiivsete haiguste ravis ja isheemia põhjustatud ajukahjustuste vähendamiseks. Kuigi inimkonna vananedes neurodegeneratiivsete haiguste osatähtsus üha suureneb, ei ole tänaseni tõhusaid ravimeid õnnestunud välja töötada.

Toomas Luman on lubanud Noore teadlase preemiat rahastada alates 2000. aastast kümnel aastal. Tänavu otsustas kultuurirahastu nõukogu, kuhu kuulub ka Toomas Luman, anda välja ka lisapreemia, sest tugevaid taotlusi oli väga palju. 30 000 krooni suuruse preemia sai Tartu Ülikooli geograafia instituudi vanemteadur filosoofiadoktor geograafia alal Hill Kulu, kes oma teadustöös on peamiselt käsitlenud etniliste vähemuste asustust ja rahvastiku rännet.

Kultuurirahastu nõukogu tõstis taotlejate seast esile ka Tartu Ülikooli botaanika ja ökoloogia instituudi teaduri, filosoofiadoktori botaanika alal Kalle Olli (34), Tartu Ülikooli geoloogia instituudi teaduri, filosoofiadoktori geoloogias Jüri Plado (32), filosoofiadoktori füüsikalise ja analüütilise keemia alal, Tartu Ülikooli füüsika instituudi dotsendi Ivo Leito (29), Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi vanemteaduri, füüsika alal filosoofiadoktori Martti Raidali (33) ning Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi dotsendi, Tallinna Tehnikaülikooli professori, Küberneetika ASi vanemteaduri, täppisteaduste alal filosoofiadoktori Ahto Buldase (34).

Kadriorgu preemia üleandmisele olid palutud ka Teaduste Akadeemia president Jüri Engelbrecht ning Eesti Teadusfondi esimees akadeemik Ene Ergma. Kohal oli ka noor teadlane Ahto Buldas, kelle peamine uurimisala on krüptoloogia. Vabariigi Presidendi pakutud teelauas räägiti Eesti noorte teadlaste edukusest ja sellest, et kahjuks Eesti avalikkus neid ei tunne piisavalt. Räägiti ka teadusuuringute rahastamisest.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 2. oktoobril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid