Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Austria välisministriga
05.04.2001

President Lennart Meri ja Austria välisminister Benita Ferrero-WaldnerPresident Lennart Meri võttis täna keskpäeval Kadrioru presidendilossis vastu Austria välisministri Benita Ferrero-Waldneri. Välisminister Ferrero-Waldner tänas Eestit igakülgse toetuse eest Austriale eelmise aasta kriitikalaine ajal. Ta kinnitas, et Austrias ei muutunud eelmise aasta alguses muud, kui valitsus. President Meri sõnul mõjutasid Austria sündmused Eesti rahva suhtumist Euroopa Liitu.

Kohtumisel tõdeti, et Eesti ja Austria kahepoolsed suhted on head ning pühenduti peamiselt Euroopa Liidu laienemisele. Austria välisminister kordas Austria toetust Eesti püüdlustele ja tunnustas seniseid arenguid.

President kinnitas, et Euroopa Liidu liikmeks saades tahab Eesti aidata kaasa Euroopa Liidu ja Venemaa suhete tugevdamisele ning president arvas, et praegu peaks Euroopa Liit toetama senisest enam Gruusiat.

President Meri avaldas lootust, et käesoleval suvel toimuv Euroopa Liidu tippkohtumine Göteborgis annab juba konkreetseid liitumistähtaegu kõige edukamatele kandidaatidele.

Kohtumisel arutati ka NATO laienemist ja arenguid Venemaal, muuhulgas ka Tšetšeenias.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 5. aprillil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid