Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Taani kaitseministri
04.04.2001

President Lennart Meri ja Taani kaitseminister Jan TroejborgPresident Lennart Meri võttis täna Kadrioru presidendilossis vastu Eestisse visiidile tulnud Taani Kuningriigi kaitseministri Jan Troejborgi.

Taani kaitseminister kinnitas president Merile, et Taani on alustanud NATO liikmetega diskussioone Eesti vastuvõtmiseks NATOsse ning et Taani soovitab kolm Balti riiki NATOsse üheaegselt vastu võtta. President Meri tänas Taanit igakülgse toetuse eest viimase kaheteist aasta jooksul ning tulevikukoostöö lubaduste eest.

President Meri sõnul on Eesti olnud üsna edukas nii Euroopa Liiduga liitumisläbirääkimistel kui ka tänu kahe- ja mitmepoolsele koostööle oma NATO liikmetest toetajatega NATOga koostegutsemisvõimelisuse saavutamisel. Presidendi sõnul mõistavad Eesti inimesed, et liitumisel riigi poolt prioriteediks seatud kahe organistasiooniga ei tohi kaotada aega ning usutava riigikaitsesüsteemi ülesehitamiseks tuleb suurendada kaitsekulutuste osatähtsus rahvuslikust kogutoodangust 2%-ni aastaks 2002.

Kohtumisel räägiti ka olukorrast Venemaal.

Taani kaitseministrit saatsid Taani suursaadik Eestis Jørgen Munk Rasmussen, Taani kaitseministeeriumi ametnikud ja Taani kaitseväe ohvitserid, samuti Eesti kaitseminister Jüri Luik.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 4. aprillil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid