Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President andis üle Ernst Jaaksoni preemia
30.03.2001

President Lennart Meri andis Katrin Saarsalule üle Ernst Jaaksoni preemiaEeskujulikule riigiametnikule antava Jaaksoni preemia pälvis tänavu Katrin Saarsalu, kes on alates 1991. aastast töötanud mitmel ametikohal Eesti välisministeeriumis ning olulisimad on Katrin Saarsalu teened olnud viimastel aastatel, liitumiskõneluste pidamisel Euroopa Liiduga. Täna kolm aastat tagasi kutsuti Eesti esimeste kandidaatriikide hulgas uude Euroopa Liidu laienemisringi.

Preemia üleandmisest võtsid osa ka Ernst Jaaksoni sihtasutuse nõukogu liikmed välisminister Toomas Hendrik Ilves, Emmaste vallavolikogu esimees Jüri Lauter ja Emmaste vallavanem Heller Sööl, riigi maanteeameti peadirektor Riho Sõrmus ning Ernst Jaaksoni sihtasutuse juhataja, Riigikogu liige Kalev Kotkas.

Auhinda üle andes tõstis president Lennart Meri esile vajaduse, et Eesti tegelik edu liitumisprotsessis Euroopaga – mille heaks laureaat on oma töö eeskujulikult teinud – jõuaks ajakirjanduse vahendusel Eesti inimeseni. Auhinnatseremooniale järgnenud vestlusel keskendutigi sellele, kuidas selgemini põhjendada Eesti Euroopa Liiduga liitumise vajadust. ''Meil on valida ainult kahe võimaluse vahel: kas ühineme läänes Euroopa Liiduga või langeme tagasi Venemaa Föderatsiooni alla,'' tõdesid president Meri ja välisminister Ilves.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 30. märtsil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid