Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President rahuldas armuandmispalve
29.03.2001

Vabariigi President andis 29. märtsil armu Vallar Bankile, vabastades ta karistuse kandmisest tingimisi. Vallar Bank mõisteti süüdi 1999. aastal tahtliku tapmise eest ning on vabadusekaotust kandnud üle kahe aasta. Kuritegu leidis aset 1994. aastal, kui kaitseliitlane Vallar Bank sai oma ülemalt teenistusliku käsu osaleda kaitseliidu operatsioonil väidetava õigusvastase teo tõkestamisel. Vallar Bank oli varem kohtulikult karistamata.

Süüdimõistetul on kolm väikest last, abikaasa ootab neljanda sündi. Vallar Banki armuandmispalvet toetab tema elukohajärgne Järva-Jaani vallavalitsus, Kaitseliidu Järva-Jaani malevkonna Järva-Jaani rühm ning tema viimane tööandja.

President rõhutas, et juhtunud kuritegu ei heasta miski. Vabariigi President võttis armuandmispalve rahuldamisel arvesse üldinimlikke asjaolusid, süüdimõistetu ausameelset ülestunnistust kohtus ning olukorda peres.

Presidendi sõnul on kaitseväe ja kaitseliitlastega seotud relvaõnnetused vähenenud, kuid ülematel tuleb nende edasiseks vältimiseks tööd jätkuvalt tõhustada ja mõista oma õigusi ja kohustusi.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 29. märtsil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid