Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President alustas töövisiiti Hiinasse
02.03.2001

Vasakult: proua Helle Meri, president Lennart Meri, Hiina parlamendi esimees Li Peng ja proua Zhu Lin (foto: Presidendi kantselei)President Lennart Meri kohtus täna hommikul Pekingis Ülehiinalise Rahvaesindajate Kogu esimehe Li Pengiga, kes tänas Eesti presidenti ja kogu delegatsiooni küllatuleku eest. Li Peng kinnitas, et suhted Eestiga on Hiinale väga olulised ja tänas veelkord kohtumiste eest Tallinnas eelmise aasta septembris. Rääkides sellest, mis on Hiinale praegu kõige olulisem, nimetas Hiina parlamendi esimees 2008. aastal olümpiamängude linnaks kandideerimist, samuti parlamendi otsust ratifitseerida ÜRO sponsoreeritud Rahvusvaheline Majanduslike, Sotsiaalsete ja Kultuuriliste Õiguste leping.

Vabariigi Presidendi sõnul on Eestile olulised suhted Hiinaga ja hea meel on visiidiga Hiinasse tähistada 11. septembril täituvat kümmet aastat diplomaatiliste suhete sisseseadmisest. President Meri sõnul on Peking esmamuljel seitsme aasta eest toimunud riigivisiidiga võrreldes palju muutunud. President rõhutas, et visiit on suunatud poliitilise ja majanduskoostöö tugevdamisele, et Eesti sadamad ja raudtee oleks nii Hiina kui ka Eesti jaoks parimal viisil kasutatavad. Euroopa Liidu tulevase liikmena jälgib Eesti hoolega Hiina ja Euroopa Liidu suhteid.

Li Peng rõhutas, et kõigil riikidel, nii suurtel kui ka väikestel, rikastel ja vaestel peavad olema võrdsed õigused tegutsemiseks. Eesti on Hiina jaoks muutumas ligitõmbavaks väliskaubandus- ja transiidipartneriks. Li Peng rõhutas ka, et Eesti on Hiinale soodus partner eriti praegusel ajal, kui Hiinas toodetakse palju rohkem kui jõutakse tarbida.

President Meri nimetas, et Hiina võiks Eestiga koostööd teha põlevkivi kaevandamise ja selle maavara parema kasutamise alal ning avaldas lootust, et Pekingi soov olümpialinnaks saada täitub.

Eile kohtus Eesti delegatsioon Hiina raudteeminister Fu Zhihuaniga ja transpordiministri asetäitja Hong Shanxiangiga. Täna pärastlõunal on ees kohtumine Hiina presidendi Jiang Zeminiga, kes õhtul pakub president Lennart Meri ja proua Helle Meri auks õhtusöögi presidendipalees.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 2. märtsil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid