Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President jätkab töövisiiti Hiina Rahvavabariiki
06.03.2001

President Lennart Meri töövisiit Hiina Rahvavabariiki jätkus eile ja täna Hainani provintsis, kus provintsi asekuberner Wang Houhong tutvustas presidendile Hainani saarel asuva provintsi majandust, mille peamiseks tuluallikaks on turism. Hiina Rahvavabariigi lõunatipus asuval saarel on säilinud palju ajalooväärtusi, mida on korrastatud. 13 aasta eest loodud iseseisvas provintsis on investeeritud lisaks otsestele turismiobjektidele teedeehitusse ning telekommunikatsioonivõrku. Erimajanduspiirkonna staatuses oleva provintsi sisemajanduse kogutoodang oli 51 miljardit USA dollarit.

Eesti presidendi ja Hainani provintsi juhtide kohtumisel räägiti võimalustest vastastikuste suhete tihendamiseks. President Meri sõnul on hiinlastel palju huvitavaid võimalusi Põhjala riikidega tutvumiseks ja kindlasti tasub nii Eesti elanikel kui ka soomlastel, rootslastel ja teistel Põhja-Euroopa rahvastel tutvuda senisest enam kultuuri ajalooga Lõuna-Hiina meres asuval Hainanil. Provintsi asekuberner pakkus presidendile õhtusöögi.

Homme sõidab president Meri Macau erihalduspiirkonda, kus kohtub saare valitsusjuhi Edmund Hoga ja Eesti aukonsuli Dr. Liu Chak-Waniga. Seejärel sõidab Vabariigi President edasi Hongkongi, kus presidendi võtab vastu Hongkongi erihalduspiirkonna esimees Tung Chee Hwa, samuti kohtub president Eesti aukonsul Jeffrey Lam Kin Fungiga. Reedel tutvustavad president Lennart Meri ja majandusministeeriumi asekantsler Signe Ratso Eesti majanduse võimalusi ärilõunal Hongkongi Kaubanduskojas ning külastatakse Hongkongi sadamat.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 6. märtsil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid