Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President lõpetas visiidi Macausse
08.03.2001

President Lennart Meri oli 7. ja 8. märtsil kahepäevasel visiidil Macau erihalduspiirkonnas, kus teda võttis vastu Macau erihalduspiirkonna valitsusjuht Edward Ho ning Eesti aukonsul dr Liu Chak-Wan. Eesti Vabariigi president on esimene riigipea, kes Macaud pärast selle ühinemist Hiinaga külastab, mille sümboolsust kõikidel kohtumistel rõhutati.

Kohtumisel Macau erihalduspiirkonna esimehe Edward Hoga oli jutuks Eesti ja Macau koostöövõimalused eelkõige turismi, kaubanduse, infotehnoloogia ning telekommunikatsiooni alal. Edward Ho tundis huvi Eesti kogemuste vastu telekommunikatsioonituru avamisel. President Meri pidas koostöö edendamiseks oluliseks lühendada Eesti ja Hiina lõunaosa vahel toimuvaks kaubavahetuseks kuluvat aega. Ta soovitas siinsetel ettevõtjatel kasutada kaubavahetuse sihina Eesti sadamaid.
Macau näeb end sarnaselt Eestiga suurema turupiirkonna keskusena ning see on hea alus koostööks. Eesti kui tulevane Euroopa Liidu liikmesriik, kelle eksport juba praegu on ligi 70% suunatud Euroopa Liitu, on Macau valitsusjuhi sõnul neile huvitav partner. Tema sõnul on macaulastel hea meel, kui Eesti Euroopa Liidu liikmeks vastu võetakse, sest siis on Macaul üks sõber Euroopa Liidus juures.

President Lennart Meri esitas Edward Hole küllakutse Eestisse, mille Macau valitsusjuht vastu võttis. Edward Ho pakkus Eesti riigipea auks lõunasöögi.

Täna pärastlõunal sõitis president Hongkongi erihalduspiirkonda, kus presidendi võtab vastu Hongkongi erihalduspiirkonna valitsusjuht Tung Chee Hwa, samuti kohtub president Eesti aukonsul Jeffrey Lam Kin Fungiga. Homme tutvustavad president Lennart Meri ja majandusministeeriumi asekantsler Signe Ratso Eesti majanduse võimalusi ärilõunal Hongkongi Kaubanduskojas ning külastatakse Hongkongi sadamat.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 8. märtsil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid