Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendi töövisiidist Hongkongi
09.03.2001

President Lennart Meri kohtus täna keskpäeval Hongkongi erihalduspiirkonna esimehe Tung Chee Hwaga, kellega kohtumisel tõdeti, et Eesti ja Hongkongi vahel on palju sarnast, alates liberaalsest rahapoliitikast, maksusüsteemist kuni selleni, et nii Eesti kui ka Hongkong on suurema piirkonna keskused. Tung Chee Hwa avaldas tunnustust Eestile ja president Merile kümne aasta jooksul saavutatud edusammude puhul.

President Meri sõnul on Eesti ja Hongkong nagu ühe keti kaks äärmist lüli ja need lülid saab kenasti ja lihtsasti ühendada.

Pikemalt peatuti tänasel kohtumisel Eesti ja Hongkongi vahelise transpordi küsimusel, räägiti nii kaupade liikumise kui ka turismi teemal. Eesti president ja Hongkongi valitsusjuht tõdesid hea meelega, et suvel saabub Eestisse visiidile Hongkongi majandusminister ja kirjutatakse alla Eesti ja Hongkongi vaheline lennundusleping.

Kohtumisel osales ka Hongkongi kaubandus- ja tööstusminister Cau Tak-hay, kes kinnitas Hongkongi ettevõtjate suurt huvi Eesti vastu ja avaldas tunnustust Eesti aukonsul Jeffrey Lam Kin Fungile tehtud tutvustustöö eest. Tung Chee Hwa pakkus president Meri auks lõunasöögi, kus lisaks erihalduspiirkonna tippjuhtidele osales ka Hongkongi turismiameti juht Rebecca Lai. Lisaks majandussuhetele räägiti kultuurikoostööst ning Eesti muusikute ja kunstnike võimalikust kutsumisest Hongkongi Muusikafestivalile.

President Meri avaldas head meelt Hongkongi ettevõtjate Eesti-huvi üle ja kutsus võõrustajaid vastukülaskäigule Eestisse.

President Lennart Meri ja Hutchisoni sadama direktor Mark JackHongkongis asub maailma üks suurimaid sadamaid ning täna pärastlõunal käis president Hutchisoni rahvusvahelises sadamas, kus sadama direktor Mark Jack tutvustas konteinerterminali tööd. President Meri sõnul on Hongkongi sadamal ja Eesti sadamatel palju teinteisele õpetada ja teineteiselt õppida ja kutsus neid Eestisse Läänemere-äärsete võimalustega tutvuma.

Täna õhtul pakub Hongkongi kaubanduskoda president Meri auks õhtusöögi, kus president Lennart Meri ja majandusministeeriumi asekantsler Signe Ratso tutvustavad Eesti ekspordivõimalusi.


Presidendi kantselei pressiteenitus
Kadriorus 9. märtsil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid