Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Riigikogu uue juhatusega
14.03.2001

President Lennart Meri võttis täna keskpäeval Kadrioru presidendilossis vastu Riigikogu uue juhatuse Toomas Savi, Tunne Kelami ja Peeter Kreitzbergi, õnnitles neid ametisse valimise puhul ja pani neile südamele, et just Riigikogu juhatuse ülesanne on parandada Eesti parlamentaarset kultuuri.

President Meri palus Riigikogu esimees Toomas Savil võtta oma kohuseks koalitsiooni ja opositsiooni koosmeelse tegutsemise Riigikogus. President Meri tõdes, et selles osas on Riigikogus ohtlikult vähe ära tehtud. Riigikogu aseesimees Tunne Kelam nõustus, et erakondadevaheline nägelemine riigi elu põhiküsimustes õõnestab Eestis kodanike turvatunnet ja kindlust tuleviku suhtes. President avaldas oma eitavat suhtumist raudtee erastamisse üldiselt ja taunis reisirongiliikluse probleemi lahendust, mis halvendab reisijate liiklusvõimalusi ja muudab sõitmise eriti vaesematele kodanikele ülejõukäivalt kalliks.

President avaldas kohtumisel kahetsust, et võlaõigusseaduse eelnõu menetelmine Riigikogus on muutunud parlamendi töö aegluse sümboliks. Riigikogu juhatus kinnitas riigipeale, et võlaõigusseadus võetakse veel enne Riigikogu suvepuhkust vastu.

Üksmeelselt nenditi kohtumisel, et Eesti üks olulisim probleem on võrdsete võimaluste puudumine ühiskonnas. Parlamendi juhatuse liikmed rõhutasid, et Riigikogu ülesandeks on vastu võtta seadusi, mis arendavad Eestit tervikuna ega eelista ühtegi huvirühma.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 14. märtsil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid