Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President andis kätte Noore teadlase preemia
01.02.2001

President Lennart Meri andis täna Kadrioru presidendilossis Priit Kogermannile üle esimese Vabariigi Presidendi kultuurirahastu Noore teadlase preemia.

33-aastane Priit Kogerman on õppinud Tartu Ülikoolis bioloogiat ning kaitsnud doktorikraadi molekulaarbioloogias Case Western Reserve Ülikoolis USA-s. Praegu töötab Kogerman Tallinna Tehnikaülikooli geenitehnoloogia keskuses ning Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi molekulaargeneetika laboratooriumis. Tema teadustöö põhisuundadeks on vähitekke ja pahaloomulise progressiooni molekulaarsete mehhanismide ja meditsiiniliste rakenduste uurimine.

Noore teadlase preemia saamiseks kirjutas taotluse kokku 54 inimest, kelle hulgast palus president Kadriorgu lõunasöögile Katrin Õunapi, Art Leete, Ülo Niinemetsa ja Siiri Altraja. Vabariigi President kõneles noorte teadlaste ja kultuurirahastu nõukogu liikmetega teadustööst ning eneseusu ja enesekindluse kasvust.

Noore teadlase preemia rahastamiseks tegi Toomas Luman kultuurirahastule sihtotstarbelise annetuse. Toomas Luman kohustub rahastama Noore teadlase preemiat, suuruses 40 000 krooni, vähemalt järgmise kümne aasta jooksul. Preemiat antakse välja kord aastas.

Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 1. veebruaril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid