Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kirjutas alla otsusele Teenetemärkide andmise kohta
02.02.2001

President Lennart Meri kirjutas täna alla otsusele 795 Eesti Vabariigi ja välisriigi kodaniku austamise kohta Eesti Vabariigi teenetemärkidega tunnustuseks Eesti riigile ja rahvale osutatud teenete eest.

Eesti Vabariik tänab teokaid inimesi Eesti õigusjärgluse säilitamise eest läbi okupatisoonikümnendite, samuti panuse eest riikliku iseseisvuse taastamisel ning Eesti riikluse ja elu edendamisel iseseisvuse ajal, eriline tänu kuulub Eesti Vabariigi 83. aastapäeval Vabadussõja veteranidele.

Presidendi otsusega avaldab Eesti riik tänu rahvaesindajatele, Riigikogu kolme okupatsioonijärgsesse koosseisu kuulunud poliitikutele. Eraldi tunnustab president neid kauaaegseid rahvaesindajaid, kes on osalenud Eesti Vabariigi Põhiseaduse koostamisel Põhiseaduse Assamblees. Eesti riik tänab ka kõiki iseseisvuse taastamise järel ametis olnud peaministreid.

Eesti Vabariik tänab Eesti eest võidelnuid, isiklikku vaprust ja eeskuju ilmutanuid, õpetajaid ja diplomaate, teadlasi ja elupäästjaid, riigiametnikke ja vabadusvõitlejaid, inimesi, kes on andunult ennast pühendanud erialatööle. Olümpiaasta järel on president tõstnud esile ka Eestile olümpiamedali toonud sportlasi.

Riikliku tunnustuse on pälvinud paljude eluvaldkondade esindajad, kellele kõigile kuulub Eesti tänu.

Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 2. veebruaril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid