Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendi akadeemiline nõukogu arutles mikrokosmosest ja makrokosmosest
08.02.2001

8. veebruari õhtul kogunes Kadriorus oma korralisele koosolekule Vabariigi Presidendi akadeemiline nõukogu ja seekord oli teemaks ''Maailm meie ümber ja meie sees: makrokosmos ja mikrokosmos''.
Meid ümbritsevast universumist, selle tekkimisest ning sellest, kuidas läbi aegade on universumit mõistetud, rääkis akadeemik Jaan Einasto. Akadeemik Richard Villems rääkis evolutsioonist, geenide edasikandumisest ema- ja isaliini pidi ning geneetilisest identiteedist.
Akadeemiline nõukogu otsustas koostada ka ülevaatliku koguteose nõukogu tööst, mis hõlmab ajavahemikku novembrist 1994–2001. Selle aja jooksul on toimunud 27 istungit ning tänavu on kavas pidada veel kaks istungit. Läbi akadeemilise nõukogu tegevusaastate on nendel koosolekutel käsitletud kõige erinevamaid teemasid alates haridusest ja tervishoiust ning lõpetades innovaatika ja transiidi küsimustega. Kavakohaselt peaks koguteos valmima selle aasta lõpuks.
Vabariigi Presidendi akadeemilise nõukogu järgmine kogunemine on 10. mail 2001, siis võetakse arutuse alla loodushoid ning keskkond.

Akadeemilise nõukogu varasemad tööd:

Vabariigi Presidendi akadeemiline nõukogu


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 8. veebruaril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid