Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Leedu peaministriga
12.04.2001

President Lennart Meri võttis täna Kadrioru presidendilossis vastu Leedu Vabariigi peaministri Rolandas Paksase, kellega kõneldi Eesti ja Leedu sammudest Euroopa Liidu ja NATOga liitumisel. Leedu peaminister tunnustas Eesti edusamme teel Euroopa Liitu ja avaldas lootust, et Eesti oma kogemusi jagab.

Räägiti kaitsekoostööst Balti riikide vahel ning kolme riigi välisesinduste koostööst NATO-valmiduse selgitamisel NATO liikmesriikides. Leedu peaminister andis president Merile ülevaate president Valdas Adamkuse visiidist Venemaale, kus Vene president Vladimir Putin kinnitas, et igal riigil on õigus valida ise endale julgeolkugarantiid.

Tänasel kohtumisel räägiti koostööprojektidest Kaliningradiga, samuti Eesti, Läti ja Leedu ja teiste Läänemere äärsete riikide ühendamisest ühtsesse energiaringi.

Eesti president ja Leedu peaminister rääkisid kohtumisel ka esimese suurküüditamise 60. aastapäeva tähistamisest 14. juunil ning president Meri tutvustas oma üleskutset Eesti koolilastele kirjutada üles küüditamisega seotud mälestusi. Leedu peaminister uskus, et ka Leedu president võiks samasuguse üleskutse Leedu koolilastele teha.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 12. aprillil 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid