Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Belgia peaministriga
14.02.2001

President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Belgia Kuningriigi peaministri Guy Verhofstadi, kellega arutati lisaks kahepoolsetele suhetele ka Eesti liitumist NATO ja Euroopa Liiduga.

Belgia peaminister tunnustas Eesti edu mõlemas liitumisprotsessis. Eesti on pingutanud NATOga liitumise nimel, kiitis Eesti otsustavust riigieelarvest kaitsekulutuste eelarve suurendamisel ning kaitseväe ülesehitamisel. Belgia peaministri sõnul on Belgias kujunenud seisukoht, et need Euroopa Liidu liikmesriigid, kes soovivad, saaksid automaatselt ka Põhja-Atlandi koostööorganistasiooni liikmeteks.Belgia Kuningriigi peaminister Guy Verhofstad ja Lennart Meri

2001. aasta teisel poolel Euroopa Liidu eesistujaks oleva Belgia Kuningriigi peaminister avaldas lootust, et Euroopa Liidu läbirääkimiste seni veel lõpetamata peatükkidega jõuab Eesti veel tänavu ühele poole ja laienemine võiks teoks saada 2002. aasta kevadel. Belgia peab oma eesistumispoolaasta oluliseks ülesandeks arutelu laienemisteemadel, ning soovib sellesse kaasata ka kandidaatriigid. Guy Verhofstad tänas Eestit senise osaluse eest Euroopa Liidu laienemisstrateegiate arutelus.
Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 14. veebruaril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid