Vabariigi President kohtus Nigeeria suursaadikuga 15.02.2001 President Lennart Meri võttis täna keskpäeval Kadrioru presidendilossis vastu Nigeeria Liitvabariigi erakorralise ja täievolilise suursaadiku Eestis Alfred Johnson Nanna, kes tuli oma volikirju üle andma. Suusraadik Alfred Johnson Nanna resideerib Kiievis.
Nigeeria suursaadik tunnustas volikirju üle andes Eesti edusamme ning kinnitas, et kahe riigi majandussuhteid tuleks edendada. Suursaadiku sõnul on Eesti edukas erastamisprotsess Nigeeriale eeskujuks.
Kohtumisel räägiti Nigeeria telekommunikatsiooni ja naftatööstuse arengust, võimalikust koostööst Nigeeria mineraalitööstuse ja Kirde-Eesti tööstuste vahel, samuti võimalusest suurendada Nigeeria kakao eksporti Eestisse ning keskkonnaprobleemidest.
President Meri rääkis kohtumisel ka 19. sajandi lõpul Aafrikas tegutsenud Eesti päritolu misjonäridest ja nende koostatud grammatikaraamatutest. President pidas vajalikuks edendada kultuuri ja teaduse koostööd ning soovitas suursaadikul kindlasti külastada Tartu Ülikooli.
Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 15. veebruaril 2001
tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele
© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee |