Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President Iseseisvuspäeval 24. veebruaril
19.02.2001

Vabariigi President võtab Iseseisvuspäeval, Eesti Vabariigi 83. aastapäeval 24. veebruaril kell 10 Tallinnas Vabaduse väljakul kaitseväe juhataja kontradmiral Tarmo Kõutsilt vastu Eesti kaitsejõudude paraadi.

Kell 11.30 on Vabariigi President Tallinna Kaarli kirikus Iseseisvuspäeva jumalateenistusel.

Kell 18 algab Estonia teatris Eesti Vabariigi 83. aastapäeval pühendatud pidulik kontsert, kus Vabariigi President peab Iseseisvuspäeva kõne.

Kontserdil esinevad Estonia teatri solistid, koor ja sümfooniaorkester ning Eesti Kooriühingu kammerkoor. Dirigent Jüri Alperteni ja lavastaja Neeme Kuninga koostatud kava on Giuseppe Verdi loomingust. Aasta 2001 on ülemaailme Verdi aasta ja Estonia teatri 95. hooaeg.

Kontserdile järgneb Vabariigi Presidendi ja proua Helle Meri vastuvõtt Estonia teatrimajas. Vastuvõtul musitseerivad Tatjana Leppnurm harfil, Pärnu linnaorkester Peeter Sauli juhatusel, Viru poistekoor Hirvo Surva juhatusel ning kvartett Free Style.

Vastuvõtu teenindajaks on tänavu valitud hotell Olümpia ning Monte Carlo catering. Pakutakse Louis Perdier Blanc de Blancs vahuveini, Prantsuse, Tšiili ja Lõuna Aafrika Vabariigi punaseid ja valgeid veine, kohvi ja konjakit. Suupisted on kodumaisest toodangust. Kasutatud on näiteks suitsukilu, heeringat ja teisi kalu, eesti maskarpone juustu, suitsulambaliha mustal leival. Magustoiduks on väikesed koogid, trühvlid ja šokolaad.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 19. veebruaril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid