Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendi rahvaluulepreemia saavad Piret Päär, Veronika Savi ning Melika Kindel
20.02.2001

Vabariigi Presidendi tänavused rahvaluulepreemiad saavad Eesti Kirjandusmuuseumi ettepanekul Piret Päär ja Veronika Savi ning Melika Kindel.

Piret Päär on Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse koolijuht ja Veronika Savi Tallinna Pedagoogikaülikooli neljanda aasta üliõpilane, kes saavad preemia kollektiivse algatuse ja töö eest reisimisega seotud pärimuse kogumisel. Nad algatasid ja organiseerisid 2000. aastal ''pöidlaküüdiga'' sõitjate pärimuse jäädvustamise. Nende poolt muuseumile üleantud 123 leheküljel on juttu selle kaasaegse fenomeniga seotud pärimuse erinevatest tahkudest, traditsioonilistest lugudest, mida ''hääletejad'' üksteisele vahendavad, ''pöidlaküüdiga'' reisimise juurde kuuluvatest reeglitest, uskumustest ja kommetest.

Melika Kindel on Tartu Ülikooli kolmanda aasta rahvaluule üliõpilane, kes praegu õpib vahetusüliõpilasena Turu Ülikoolis folkloristikat ja etnoloogiat. Tema organiseeris oma kodukandis Kuusalu kihelkonna aladel, Kuusalu, Loksa ja Kolga keskkoolis kohapärimuse kogumise. Melika Kindeli kogumistöö tulemusena laekus rahvaluule arhiivi 68 õpilase poolt kirja pandud pärimust ligikaudu viiesajal leheküljel. Oma kogumistööga aitas Melika Kindel õpilastel tunnetada ja väärtustada oma kodukohta.

Eesti Kirjandusmuuseumi rahvaluulearhiiv täienes aastal 2000 ligi 46 000 käsikirjalise lehekülje, 118 digitaalhelilindistuse ja 581 foto võrra. Arhiivile andsid marterjale üle rohkem kui sada inimest, kes omakorda olid küsitlenud või ärgitanud kirjutama kümneid inimesi. Kaastöötegijate hulgas oli palju kooliõpilasi ja üliõpilasi.

Tänavused Vabariigi Presidendi rahvaluulepreemiad antakse üle Eesti Kirjandusmuuseumi kaminasaalis 22. veebruaril kell 12.00.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 20. veebruaril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid