Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Sihtasutuse Vabariigi Presidendi kultuurirahastu 2000. aasta majandusaruanne
20.02.2001

19. veebruaril 2001 kogunenud sihtasutuse Vabariigi Presidendi kultuurirahastu (edaspidi rahastu) nõukogu kinnitas 2000. aasta majandustulemused.
Kokku laekus 2000. aastal rahastule annetusi 1 032 200 krooni, muud tulud moodustasid 32 660 krooni. Laekunud annetustest pärines ligi 830 000 krooni ettevõtetelt ja eraisikutelt. Suuremad toetajad olid Hansapank, Eesti Ehitus, Eesti Energia, Silberauto, Merko Ehitus, Tallinna Kaubamaja, Tallinna Sadam, Baltika, Haapsalu Uksetehas ja Eesti Põlevkivi.
Mitmesuguseid stipendiume ja toetusi jagas rahastu 770 701 krooni eest.
Suurim projekt oli näituse ''Eesti maalikunst aastatuhande vahetusel'' korraldamine Tallinnas ja Berliinis ning sellega seotud näitusekataloogi välja andmine. Selleks kulus kokku 412 342 krooni. Lisaks on toetatud mitmete raamatute kirjastamist, kirikute taastamist, lasteteatrite esinemisi, uurimistööde kirjutamist ja palju muud.
2000. aasta sügisel kuulutas rahastu välja ka esimesed kaks stipendiumi konkurssi ning detsembris valiti viie taotleja seast välja Pythease õpiraha saaja ja 54 kandidaadi hulgast Noore teadlase preemia saaja.

Kuna rahastul ühtegi palgalist töötajat pole, siis õnnestub majandamiskulud hoida minimaalsel tasemel ning annetatud summad kuluvad peaaegu täies mahus erinevate projektide ja isikute toetamiseks.
Sihtasutus Vabariigi Presidendi kultuurirahastu algatas president Lennart Meri riigieelarvevälise sihtasutusena, mis koondab üksikisikute, ettevõtete, organisatsioonide ja ühenduste rahalisi annetusi Eesti kultuuri-, haridus- ja teadustegevuse toetamiseks. Sihtasutus on kantud Eesti äriregistrisse 14. veebruaril 2000.
Kultuurirahastu tegevust kavandab ja juhib nõukogu, nõukogu esimees on Indrek Neivelt ja nõukogu liikmed Toomas Luman, Ain Kaalep, Olev Subbi ning Toomas Kiho. Rahastu igapäevast tegevust juhib presidendi kantselei majandusnõunik Andrus Alber.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 20. veebruaril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid