Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendile on saabunud esimesed õnnitlused Iseseisvuspäeva puhul
22.02.2001

Vabariigi Presidendi kantseleisse on president Lennart Merile saabunud esimesed õnnitlused Eesti Iseseisvuspäeva puhul.

Ameerika Ühendriikide president George W. Bush õnnitles kogu Eesti rahvast Eesti Vabariigi 83. aastapäeva puhul ning avaldas lootust, et tulevik pakub palju võimalusi Ameerika ja Eesti suhete tihendamiseks ja koostööks Eesti sotsiaalsete ja majanduslike edusammude kindlustamisel. President Bush kinnitas, et Eesti julegeolek, stabiilsus ja õitseng peaks tulenema Euroopast. ''Soovime jätkata koostööd teiega toetamaks Eesti püüdlusi Euro-Atlantiliste Institustsioonide liikmeks pürgimisel. Meie transantlantiline partnerlus kindlustab Eestile koha Euroopa rahvaste peres,'' kirjutas president Bush oma õnnitluskirjas.

Hiina president Jiang Zemin saatis õnnitluse kogu Hiina rahva nimel ning kirjutas, et ootab rõõmuga kohtumist president Meriga Pekingis. President Zemin on veendunud, et see visiit on pöördepunktiks Hiina ja Eesti sõprussidemetele ning viib kahe riigi koostöö uuele tasandile.

Rahvuspüha puhul soovis edu, heaolu ning õitsengut kõigile Eestis elavatele rahvastele ka Venemaa president Vladimir Putin.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 22. veebruaril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid