Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President sõidab täna töövisiidile Hiinasse
28.02.2001

Hiina Rahvavabariigi Presidendi Jiang Zemini kutsel sõidab president Lennart Meri täna, 28. veebruaril töövisiidile Hiinasse. Reedel, 2. märtsil on Pekingis kavas kohtumine Ülehiinalise Rahvaesindajate Kogu esimehe Li Pengiga ning president Jiang Zeminiga. Hiina president pakub Eesti riigipea auks õhtusöögi presidendipalees, millega tähistatakse Eesti ja Hiina diplomaatiliste suhete sisseseadmise 10. aastapäeva.

Pekingist sõidab president Lennart Meri Šanghaisse, kus riigipeal ja teda saatval delegatsioonil on kohtumised lisaks linnavalitsusele sadama, terminalide ja raudtee juhtkonnaga. Šanghai järel külastatakse Sanyad, seejärel sõidetakse edasi Macausse ja Haikousse ning Hong Kongi. President kohtub Macaus valitsusjuht Edmund Hoga ning Hong Kongis valitsusjuht Tung Che-Hwaga. President esineb kõnega Hong Kong Trade Development Council'is.

Presidenti saadavad visiidil Hiinasse teede ja sideministeeriumi kantsler Margus Leivo, välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor Väino Reinart ja majandusministeeriumi asekantsler Signe Ratso, ASi Tallinna Sadam juhatuse esimees Riho Rasmann, ASi Eesti Raudtee juhatuse esimees Parbo Juchnewitsch ning CF&S Agents Ltd nõukogu esimees Tanel Nurmetalo.

Vabariigi Presidendi visiit Hiina Rahvavabariiki ning Macausse ja Hong Kongi lõpeb 11. märtsil.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 28. veebruaril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid