Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendil on uus nõunik
07.01.2001

Homsest, 8. jaanuarist 2001 asub Vabariigi Presidendi nõunikuna tööle Eerik-Niiles Kross.

Riigikaitsesüsteemi ülesehitamise ja NATO-küpseks arendamise ajal vajab Vabariigi President riigikaitse kõrgema juhina suuremat esindatust julgeolekualaste reformide ettevalmistamisel. Juba läbiviidavate ja ettevalmistatavate riigikaitse- ja julgeolekuasutuste reformide tõttu on suurenenud Vabariigi Presidendi Kantselei töö maht selles protsessis osalemisel.

Eerik-Niiles Krossi ülesandeks saab Vabariigi Presidendi esindajana osalemine NATO-integratsiooni ministrite komisjonis ja kaitseministri loodavas julgeolekuasutuste reformi komisjonis. Ühtlasi osaleb ta Eesti NATOga liitumise aastaplaani julgeolekuosa planeerimises ja kooskõlastamises. Presidendi uue nõuniku kohustuseks saab lisaks eelnenule veel Vabariigi Presidendi esindamine julgeolekuasutuste seaduse alusel loodavas Vabariigi Valitsuse Julgeolekukomisjonis ning julgeolekualane strateegiline analüüs. Vabariigi Presidendi Kantselei kaitsenõuniku Mari Tominga sõnul on Vabariigi Presidendi kui riigikaitse kõrgema juhi vajadused suhtlemiseks Kaitse- ja Siseministeeriumi haldusalas tegutsevate asutuste ja nn jõustruktuuridega seoses reformidega väga laialdased.

Eerik-Niiles Kross on sündinud 1967. aastal, 1985. aastal lõpetas ta Tallinna 21. keskkooli ja 1991. aastal Tartu Ülikooli ajalooteaduskonna ning 1992. aastal kaitses magistrikraadi Londoni Ülikoolis. Pärast seda oli Eerik-Niiles Kross Eesti Vabariigi saatkondades Londonis ja Washingtonis ning Riigikantselei koordinatsioonibüroo direktor.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 7. jaanuaril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid