Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Eesti Päevalehes 12.01.2001 avaldatud nimekirja kohta
12.01.2001

Teenetemärke annab Vabariigi President vastavuses põhiseadusele ja teenetemärkide seadusele Eesti Vabariigi nimel vabariigi aastapäeva eel. Põhiseaduslikelt institutsioonidelt, asutustelt ja organisatsioonidelt laekunud ettepanekud korrastab Vabariigi Valitsuse juures tegutsev Teenetemärkide Komitee. Selle ettepanekud on soovituslikku laadi. Vabariigi President on igal aastal saanud ka mitmeid sadu ettepanekuid otse Eesti kodanikelt.

Eesti Päevalehes 12. jaanuaril avaldatud ''Teenetemärkide kandidaatide'' nimekiri võib osutuda Teenetemärkide Komitee 20. detsembri ettepanekuks. See võib lahku minna presidendi otsusest, kuivõrd president alles koostab otsust. Vabariigi President on palunud avaldada oma kahetsust seoses selle ennatliku publikatsiooni ja iseäranis intervjuuga, mis võib jätta mulje, nagu annetaks teenetemärke üks või teine poliitik. Vabariigi Presidendi korraldusel austab Eesti Vabariik oma 83. aastapäeval neid arvukaid kaas- ja välismaalasi, kellele Eesti Vabariik võlgneb oma tänu.

Eesti Päevalehes avaldatu osutab veel kord vajadusele paremini tunda Eesti Vabariigi seadusandlust ja rahvusvahelisi tavasid.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 12. jaanuaril 2001

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid